پرش به محتوا

راهنما برای دانشجویان جدید دانشگاه تگزاس در آستین/کتابچهٔ راهنما/هزینه زندگی/هزینه سرویسها

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

آب : در بعضی مجتمع های مسکونی میزان حدود 20-40 دلار (بسته به تعداد افراد ساکن) به اجاره خانه بابت خدمات آب و فاضلاب اضافه می گردد.

برق : میزان آن بسته به مصرف متفاوت است. می توان انتظار حدود 40 دلار در ماه برای ماه های کم مصرف و تا 150 دلار برای ماه های پر مصرف داشت.

گاز: در خانه هایی که اجاق موجود در آشپزخانه گازی است میزان حدود 5 دلار به اجاره خانه افزوده می شود.

تلفن: برای تلفن ثابت که تنها کاربردش تماس با کد داخل شهر است حدودا ماهیانه 17 دلار بایست پرداخته شود. اگر سرویس موبایل میگیرید ممکن است نیازی به تلفن ثابت نداشته باشید. برای سرویس موبایل بسته به plan انتخاب شده می توان انتظار ماهیانه می نیمم 40 دلار را داشت. باید توجه داشته باشید که هر دوی این سرویس ها یک هزینه نصب اولیه در حدود 40 دلار نیز دارند. منظور از plan شیوه های مختلف برای قراردادهای موجود است. عمدتا نوع قراردادها به این نحو است که شما به عنوان مثال یک plan با 600 دقیقه را به قیمت 50 دلار میگیرید یعنی میتوانید به مدت 600 دقیقه در ماه با هر تلفنی در آمریکا تماس بگیرید. البته تماسهایی که در شنبه و یکشنبه و نیز بعد از ساعت 9 شب گرفته شود معمولا از تعداد دقیقه های مجاز شما محسوب نمیشود و مجانی است. به علاوه معمولا تماسهایی که با افرادی که موبایلشان را از اپراتور شما گرفته اند محسوب نمیشوند. اگر تعداد دقیقه های استفاده شده بیش از مقدار قرارداد باشد معمولا باید دقیقه ای 30 تا 40 سنت بپردازید.

برای آشنایی بیشتر با plan های موجود می توانید به وبسایت این سرویس دهنده ها مراجعه نمایید.

سرویس "T-Mobile"

سرویس "Cingular"

سرویس sprint


چند نکته قابل توجه:

یکی اینکه شما میتوانید شماره تلفن خود را در صورت آزاد بودن انتخاب کنید. لذا در زمانی که در فروشگاه هستید از فروشنده بخواهید که برای یافتن شماره مورد نظر شما وقت بگذارد (مثلا میتوانید شماره ای شبیه شماره منزل خود یا شبیه موبایل خود در ایران یا... بگیرید)

معمولا یک گوشی معمولی به صورت مجانی به شما داده میشود. اگر مدت زیادی نباشد که مارت اعتباری دریافت کرده اید، احتمالا باید 200-300 دلار ودیعه بگذارید که معمولا بعد از چند ماه میتوانید آن را پس بگیرید.

بعضی از planها اصطلاحا family plan نامیده میشوند. شما میتوانید با پرداختن 10 دلار اضافه یک شماره و یک گوشی جدید بگیرید و دقیقه های خود را به صورت مشترک اضافه کنید. در این صورت معمولا هزینه شما نسبت به اینکه هر یک ار افراد یک plan بگیرند 30-40 درصد کمتر میشود. به علاوه اگر به plan یکی از دوستانتان اضافه شوید نیازی به پرداخت ودیعه نیست.

اگر استفاده شما از تلفن بسیار کم است ممکن است به planهای prepaid هم علاقمند باشید.

اینترنت : برای دسترسی به اینترنت چند راه موجود است :

1- استفاده از سرویس dial-up دانشگاه. دانشجویان می توانند با پرداخت حدود 10 دلار در ماه از این سرویس استفاده نمایند.

2- DSL : با وجود یک تلفن ثابت در خانه می توان از سرویس DSL استفاده نمود. در این صورت بایستی مودم مورد نیاز آن به میزان حدود 100 دلار را نیز خریداری نمایید.هزینه این سرویس حدودا ماهی 25 دلار است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت یکی از این سرویس دهندگان مراجعه نمایید.

"AT&T"

"Cable"

"Wireless Internet"سوال و جواب در مورد مطالب