صفحهٔ اصلی

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد


خودآموزپرسشراهنماییگشت

مجموعه‌ای از کتاب‌های با محتوای باز که هر کسی می‌تواند آن را ویرایش کند
با ۳٬۴۰۴ صفحه و صدها کتاب
آموزش طراحی قلم با فونت فورج کتابچه‌ای است که کار با فونت‌فورج نرم‌افزار طراحی قلم را به شما آموزش می‌دهد.
بدون قاب
بدون قاب
بچه‌ها باید از کودکی با مفاهیم علمی به صورت ملموس آشنا شوند تا وقتی بزرگ شدند، بتوانند مدارج بالای علمی را به آسانی طی کنند. این کتاب ویکی آزمایش‌های علمی را به صورت ساده توضیح می‌دهد به گونه‌ای که کودکان با انجام دادن آزمایش‌های آن به صورت تجربی با مفاهیم علمی آشنا می‌شوند.
بدون قاب
بدون قاب
پیتزا غذایی است به شکل نان گِرد صافی که در فر پخته می‌شود و معمولاً روی آن را با سس گوجه‌فرنگی و پنیر می‌پوشانند؛ به علاوه دیگر مواد دلخواه را هم روی نان اضافه می‌کنند. پنیری که استفاده می‌شود معمولاً پنیر موزارلا یا پنیر پیتزا است.
استفاده از فناوری اطلاعات در آموزش یکی از چالش‌هایی که کشورهای در حال توسعه امروزه با آن درگیر هستند. کتابچه‌ای که می‌خوانید توسط خانم Tinto مدیر بخش آموزش الکترونیک یک سازمان ناسودبر به نام بنیاد فناوری اطلاعات و توسعه در مانیل فیلیپین نوشته شده است.
نانولوله‌های کربنی (CNTها) مواد کربنی نانوساختاری هستند که از لایه‌های کربنی تشکیل شده‌اند که بر روی هم تا می‌خورند و یک شبکه لانه زنبوری را تشکیل می‌دهند. پس از الماس، گرافیت و فلورن، ساختار یک بعدی مسطح نانولوله‌های کربنی (سی ان تی) چهارمین آلوتروپ کربن به شمار می‌رود.
برای مطالعه کتابچه اینجا کلیک کنید
این ایبوک یکی از کتاب‌های مفید ویکی‌کتاب است که سعی دارد شما را با اهمیت مشارکت شهروندی در امر تفکیک زباله آشنا کند. با توجه به بالا بودن سطح زباله‌های تولیدی در شهرها این کتاب پیرامون یکی از جنبه‌های فرهنگ بهداشت عمومی در کشورهای در حال توسعه به بحث و گفتگو می‌پردازد.
انبار رسانه‌ها
پایگاه دانش
مجموعهٔ گفتاوردها
فرهنگ واژه‌ها
توسعهٔ نرم‌افزار
هماهنگ‌کنندهٔ پروژه‌ها
متون پایه و مرجع
ویکی‌پدیا
دانشنامهٔ آزاد
راهنمای سفر
گونه‌های زیستی