ناوبر عملی آمریکا

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

ناوبر عملی آمریکایی (به صورت محاوره ای که اغلب از آن به عنوان Bowditch یاد می شود) ، که در ابتدا توسط ناتانیل بویچ نوشته شده است ، یک دانشنامه ناوبری است.این کتابچه راهنما با ارزش در مورد اقیانوس شناسی و هواشناسی است و شامل جداول مفیدی و واژه نامه دریایی است.در سال 1867 کپی رایت و پلاک ها توسط دفتر هیدروگرافی نیروی دریایی ایالات متحده خریداری شد.از سال 2019 هنوز هم توسط دولت ایالات متحده منتشر شده است و از طریق آژانس ملی اطلاعات جغرافیایی و اطلاعات (NGA) ، آژانس جانشین مدرن اداره هیدروگرافی قرن نوزدهم ، بصورت آنلاین در دسترس است.این انتشارات یکی از مؤسسات دریایی آمریکا به حساب می آید.

تاریخ[ویرایش]

مشهورترین متن پیمایش اواخر قرن 18 میلادی New Navigator New Practical Navigator توسط جان همیلتون مور از نیروی دریایی سلطنتی بود که اولین بار در سال 1772 منتشر شد. برای داشتن جداول دقیق برای کار ، Bowditch تمام میزهای مور را دوباره حساب کرد و دوباره ترتیب داد و کار را گسترش داد. . او با ناشر اثر آمریکا ، ادموند مارس بلانت تماس گرفت ، که از وی خواست تا نسخه سوم را در سفر پنجم خود تصحیح و تجدید نظر کند. این کار چنان گسترده بود که بوویچ تصمیم گرفت کتاب خود را بنویسد و "چیزی را که نمی توانم خدمه را آموزش دهم در کتاب قرار دهم". در آن سفر گفته می شود که هر مرد خدمه 12 نفری از جمله آشپز کشتی ، صلاحیت گرفتن و محاسبه مشاهدات قمری و ترسیم موقعیت صحیح کشتی را پیدا کرد. New Navigator New Practical Navigator در سال 1799 منتشر شد و پس از آن چاپ دوم در سال 1800 منتشر شد. در سال 1802 ، هنگامی که بلانت آماده انتشار نسخه سوم شد ، ناتانیل بویچ و دیگران خطاهای بسیاری را در کار مور تصحیح کرده بودند که بلانت تصمیم گرفت آن را به عنوان اولین نسخه از یک اثر جدید با عنوان New New Practical Navigator منتشر کند. نسخه فعلی American Practical Navigator شجره نامه خود را به نسخه 1802 نشان می دهد. ادموند M. بلانت به انتشار کتاب تا سال 1833 ادامه داد. پس از بازنشستگی ، پسرانش ، ادموند و جورج ، انتشار را به عهده گرفتند. بزرگان بلانت در سال 1862 درگذشت. پسرش ادموند در سال 1866 دنبال کرد. سال بعد ، 1867 ، جورج بلانت کپی رایت را به 25000 دلار به دولت فروخت. دولت از آن زمان Bowditch را منتشر کرده است. جورج بلانت در سال 1878 درگذشت. ناتانیل بادیچ به تصحیح و تجدید نظر در کتاب تا زمان مرگش در سال 1838 ادامه داد. به محض مرگ وی ، مسئولیت سرمقاله The New Practical Navigator به پسرش ، J. Ingersoll Bowditch منتقل شد. تغییرات بسیار چشمگیری تحت او ایجاد شده است. نسخه های 1837 تا 1880 از نظر محتوا تقریباً یکسان هستند. Ingersoll Bowditch ویرایش Navigator را ادامه داد تا اینکه جورج بلانت کپی رایت را به دولت فروخت. وی از کلیه اصولگرایان در انتشار و ویرایش ناوبر جان سالم به در برد ، و در سال 1889 درگذشت. دولت آمریكا از زمان كپی رایت كتابی كه به سادگی با نام نویسنده اصلی خود "Bowditch" شناخته شده است ، 52 نسخه منتشر كرده است. از زمان آغاز تولید دولت ، این کتاب به جای شماره چاپ ، توسط سال انتشار آن شناخته شده است. پس از اولین ویرایش عمده ، کلیات کلی از مطالب کتاب که در سال 1880 به سرپرستی فرمانده فیلیپ H. کوپر ، USN تکمیل شد ، این نام به Navigator Practical Navigator تغییر یافت. بخش عمده ای از محتوای اصلی Bowditch ، از جمله روش های وی برای پاکسازی مشاهدات از فاصله ماه ، در سال 1880 کاهش یافته است (گرچه روش جدیدی برای پاکسازی قمری تا اوایل قرن بیستم در یک ضمائم باقی مانده است). بعد از تعدد نسخه ها و چاپ های افزایشی در دوره 1914 تا 1944 ، بوویچ بین سالهای 1946 تا 1958 مورد بازنگری گسترده ای قرار گرفت.

جلد حاضر ، ضمن حفظ قالب اولیه نسخه 1958 ، سوژه ها را مجدداً سازماندهی می کند ، متن منسوخ را حذف می کند ، و مطالب جدیدی را اضافه می کند تا با تغییرات گسترده ناوبری که در عصر الکترونیکی اتفاق افتاده است ، قدم بردارد.

نسخه 1995 ناوبری عملی آمریکایی تغییرات گسترده ای در سازمان ، محتوا و قالب را در بر می گیرد. پیشرفت های اخیر در الکترونیک ناوبری ، ارتباطات ، موقعیت یابی و سایر فن آوری ها باعث شده است که روش ناوبری در دریا تغییر یابد و واضح است که حتی تغییرات بیشتری نیز در حال انجام است. تغییرات در این نسخه از Bowditch در نظر گرفته شده است تا اطمینان حاصل شود که این انتشار به عنوان مرجع برتر برای پیمایش دریایی عملی باقی مانده است. تلاش های هماهنگی انجام شده برای بازگشت به هدف اصلی ناتانیل بادیچ "برای قرار دادن کتاب چیزی که نمی توانم خدمه را آموزش دهم" قرار داده است. برای این منظور ، بسیاری از فرمول ها و معادلات پیچیده از بین رفته است ، و به جای توضیح جزئیات فنی و نظری پیچیده ، بر قابلیت ها و محدودیت های سیستم های مختلف ناوبری و نحوه استفاده از آنها تأکید شده است. این نسخه ویرایش های قبلی را جایگزین می کند اما لغو نمی کند ، که ممکن است در مورد روش های ناوبری که در اینجا مورد بحث قرار نگرفته اند ، حفظ و مشاوره شوند. نسخه فعلی (از ژوئن 2017) نسخه 53 است ، نسخه ای دو جلدی ، تمام دیجیتالی که توسط NGA در سال 2017 منتشر شده است.

جلد 1 و جلد 2 را در یک جلد چاپی واحد گنجانیده است ، با این هدف که می توان اطلاعات مفیدی را قبل از ناوبری در حد امکان و قابل فهم ترین و قابل خواندن ، یک جلد مجرد و محکم قرار داد. در حالی که این نسخه شاهد استفاده گسترده ای از ناوگان های غیرنظامی ، نظامی و تجاری بود ، برخی از داده ها را در مورد پیمایش آسمانی کلاسیک و پیشرفت در ناوبری ماهواره ای و الکترونیکی قربانی می کند تا نیازهای فشرده شده از فاکتور فرم فیزیکی را برآورده کند. بیست سال بعد ، با تجدید علاقه در جهت یابی آسمانی و پذیرش مقیاس گسترده ناوبری الکترونیکی ، NGA میخانه شماره 9 را به دو جلد بازگشت مواد گسترش یافته برای از بین بردن هزینه های چاپ ، NGA از نسخه سال 2017 نسخه فیزیکی تولید نکرده است.

فهرست[ویرایش]

صفحه عنوان ، چاپ اول[ویرایش]

قسمت اول اصول ، مروری بر انواع و مراحل ناوبری دریایی و سازمانهایی که از آن پشتیبانی و تنظیم می کنند ، شامل می شود. این شامل فصلهایی است که مربوط به ساختار ، کاربرد و محدودیتهای نمودارهای دریایی است. نمودارهای داده و اهمیت آنها. و مواد دیگر با ماهیت اساسی.

قسمت دوم خلبانی ، بر جنبه های عملی پیمایش یک کشتی در آب های محدود تأکید دارد.

قسمت سوم پیمایش الکترونیکی ، وسیله اصلی موقعیت یابی ناوبری مدرن را در بر می گیرد. فصل ها با هر یک از چندین روش الکترونیکی ناوبری ، که براساس نوع سازماندهی شده اند ، سروکار دارند.

قسمت چهارم پیمایش آسمانی ، شامل تکنیک ها ، مثال ها و مشکلات و فصلی در مورد کاهش بینایی است.

قسمت پنجم ریاضیات ناوبری ، فصلهایی را در رابطه با مباحثی چون ریاضیات ابتدایی ناوبری و استفاده از کامپیوتر در حل مشکلات ناوبری شامل می کند.

قسمت ششم ایمنی ناوبری ، در مورد جنبه های سیستم های جدید ارتباطات پریشانی و ایمنی که اکنون در چند سال آینده در حال اجرا هستند یا در حال اجرا هستند ، و همچنین در مورد قوانین ناوبری ، روش های ناوبری اضطراری و ارتباطات پریشده بحث می کند.

قسمت هفتم اقیانوس شناسی ، شامل فصل هایی در مورد اقیانوس شناسی عملی استفاده از دریانوردان است.

قسمت هفتم هواشناسی دریایی ، روشهای پیش بینی هوا و پیش بینی هوا و همچنین صفحات رنگی ایالت های دریای بیوفورت را در بر می گیرد.

منابع[ویرایش]

https://en.wikipedia.org/wiki/Bowditch%27s_American_Practical_Navigator