آموزش گام به گام کار با فیسبوک/ثبت نام

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
مقدمه آموزش گام به گام کار با فیسبوک/ثبت نام تاییدآدرس ایمیل
فهرستآموزش کار با فیسبوک[ویرایش]

قبل از اینکه بتوانید از فیسبوک استفاده کنید، باید در آن عضو شوید. این کار کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت. تنها چیزی که نیاز خواهید داشت داشتن یک ایمیل معتبر و چند دقیقه وقت است. در ادامه آموزش فیس بوک را خواهید آموخت. همچنین کمی با محیط فیسبوک، از جمله صفحه اصلی و صفحه پروفایل خود آشنا خواهید شد. و اینکه چطور می توان برخی اطلاعات اولیه پروفایل را ویرایش کرد.

فیسبوک
فیسبوک

آموزش ثبت نام در فیسبوک[ویرایش]

۱. وارد مرورگر خود شده و در نوار آدرس facebook.com را تایپ و گزینه اینتر بزنید.

۲. در زیر عبارت Sign Up اطلاعات خواسته شده را درون کادرهای موجود وارد کنید.

۳. بعد از تکمیل اطلاعات برروی Sign Up کلیک کنید. پس از این کار ممکن است کد کپچایی نمایش دهد که عین عبارت موجود در تصویر را باید در کادر مربوطه تایپ کرده و اینتر بزنید.

۴. الان شانس آن را دارید که اولین دوستان فیسبوکی خود را جستجو و پیدا کنید. برای جستجوی دوستانتان ایمیل خود را در کادر وارد کرده و Find Friends را کلیک کنید. همچنین اگر دوست ندارید دسترسی به ایمیلتان را به فیسبوک بدهید می توانید از این مرحله بگذرید. برای این کار برروی skip this step کلیک کنید.

۵. در مرحله بعد اگر دوست داشته باشید می توانید اطلاعاتی را درباره محل تحصیل و کارتان وارد کنید. پس از تکمیل برروی Save & Continue کلیک کنید و یا برای گذر از این مرحله Skip را کلیک کنید.

۶. اگر اطلاعات تحصیلی یا کار خود را وارد کرده باشید، فیسبوک برخی پروفایل ها را برای دوستی به شما معرفی خواهد کرد. هر دوستی را که علاقه به اضافه کردن داشتید با کلیک برروی Add Friend انتخاب کرده و در نهایت برروی Save & Continue کلیک کنید. برای گذر از این مرحله بدون ارسال هیچ درخواست دوستی برروی Skip کلیک کنید.

۷. در مرحله بعد می توانید تصویری را به عنوان تصویر پروفایلتان انتخاب و آپلود کنید. برروی Upload a Photo کلیک کنید و از پنجره باز شده تصویر مورد نظرتان را یافته و انتخاب کنید. و یا با کلیک برروی Take a Photo در همان لحظه توسط وبکم خود عکسی گرفته و آپلود کنید. اگر علاقه ای به اضافه کردن تصویر به پروفایل فیسبوک خود را ندارید برروی Skip کلیک کنید.

۸. پس از اتمام آپلود تصویر پروفایل برروی Save & Continue کلیک کنید.

۹. صفحه Welcome to Facebook ظاهر خواهد شد.