پرش به محتوا

راهنما:مقدمه

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد


این مقدمه اصلی ویکی‌کتاب است. پیوند‌های بالا به صفحات مقدماتی درباره جنبه‌های خاص ویکی‌کتاب می‌باشد، اگر یک تازه وارد هستید، اول این صفحه را بخوانید.

درباره ویکی‌کتاب

[ویرایش]

ویکی‌کتاب مجموعه متون و کتاب‌های رایگان ویکی است.

ویکی‌کتاب یک پایگاه از کتاب‌های اینترنتی چندزبانه با محتویات آزاد است که توسط اجتماع توسعه دهندگان آن گسترش میابد. تمام متون قرار گرفته بر روی ویکی‌کتاب بر اساس مجوز مستندات آزاد گنو منتشر می‌شود، بنابر این هر کسی امکان نسخه برداری، اصلاح و استفاده چندباره از مطالب را بدون نیاز به پرداخت هزینه دارد.

ویکی کتاب چندزبانه است

[ویرایش]

این پایگاه اینترنتی http://fa.wikibooks.org به زبان فارسی تعلق دارد و تمام متون گسترش یافته بر روی این پایگاه به زبان فارسی توسعه یافته است. شما می‌توانید در اینجا دیگر زبان‌های گسترش یافته ویکی‌کتاب را ببینید.

نمونه

[ویرایش]

کتاب‌های آموزشی در اینجا شامل موارد زیر می‌باشند:

مطالعه ویکی‌کتاب

[ویرایش]

شما می‌توانید تمام سایت را برای کتاب مورد نظرتان جستجو کنید، همچنین می‌توانید مطلب مورد نظرتان را در فهرست موضوعی قفسه کتاب‌ها یا مجموعه تفکیک شده بر اساس رده سنی در کودکان، ویکی‌مدرسه، ویکی‌دانشگاه مشاهده کنید.


در ویکی‌کتاب تعدادی از کتاب‌ها از بقیه کاملتر هستند بنابر این آنها را با نشانگر‌های مشخصی که هر یک معنای معینی دارند رده بندی می‌کنیم، اینکار سبب می‌شود میزان کامل بودن محتوای کتاب‌ها نمایان شود، این نشانگر‌ها به صورت زیر هستند:

مراحل توسعه ویکی‌کتاب
پراکنده: در دست توسعه: نیمه‌کامل: توسعه‌یافته: نوشتهٔ جامع:


تعدادی از کتاب‌های موجود در ویکی‌کتاب دارای نسخه PDF می‌باشند. آن‌ها برای سهولت در دریافت یا چاپ بدین شکل موجود هستند، در بعضی موارد ممکن است آخرین نسخه PDF حاوی آخرین به روز رسانی صفحه ویکی نباشد.