الگو:پب

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

@مثال

نماد توضیحات توضیحات الگو[نمایش] [ویرایش] [تاریخچه] [پاکسازی]

توضیح[ویرایش]

هنگامی که قصد دارید در یک صفحه بحث به کاربری پاسخ دهید، می‌توانید به کمک این الگو کاربر مورد نظر را از پیام خود آگاه کنید. بنابراین، دیگر نیازی نیست تا الگوی {{بازبحث}} را به صفحه بحث کاربر مورد نظر بچسبانید. کاربران از طریق پژواک از پیغام شما مطلع خواهند شد. از این الگو می‌توانید در هر صفحه بحثی یا در هر فضای نامی استفاده کنید. الگوی {{پینگ}} هم به همینجا تغییر مسیر می‌یابد.

کاربرد[ویرایش]

این الگو نام کاربری(هایی) را که به عنوان پارامتر به آن می‌فرستید آگاه می‌سازد. این الگو جایگزینی برای {{بازبحث}} است. در هر فضای نام ویکی‌پدیا و همهٔ صفحه‌های بحث می‌توانید از الگو بهره ببرید.

توجه: برای اینکه الگو بتواند مخاطب را آگاه کند، پیام هم باید امضا شده‌باشد و هم در زیر یک بخش مشخص از صفحه قرار داشته باشد (زیر == نام بخش ==). اگر در یک صفحهٔ بخش‌بندی‌نشده از این الگو استفاده شود، کار نخواهد کرد.

توجه: اگر قبلاً پیغامی نوشته‌اید، اما فراموش کردید که مخاطب خود را پینگ کنید، می‌توانید پیغام قبلی خود را ویرایش کرده و از پینگ استفاده کنید، به شرط آنکه امضای قبلی خود را پاک کرده و مجددا پیغام قبلی خود را با استفاده از چهار مدک ~~~~ امضا کنید. اگر پیغام را مجدداً امضا نکنید، پینگ کار نخواهد کرد. به عبارتی، هرباری که این الگو را به بحثی می‌افزایید، باید دوباره امضا را وارد کنید.

نمونه‌ها[ویرایش]

نکته: این الگو فقط می‌تواند ۷ کاربر را به طور همزمان آگاه کند.

جستارهای وابسته[ویرایش]