پرش به محتوا

بانک اطلاعاتی تحصیلات تکمیلی در خارج از ایران

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

پیش گفتار[ویرایش]

کاربر گرامی، این کتاب با هدف جمع آوری و ارائه اطلاعات مورد نیاز برای دانشجویان فارسی زبان که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند ایجاد شده است. اگر سئوالی دارید که مایلید پاسخ داده شود آن را در بخش مربوط به کشور مرتبط در بخش "سئوالات رایج" اضافه کنید. اگر کاستی در مطالب ارائه شده میبینید لطفا در برطرف کردن آن اقدام کنید تا این مجموعه هرچه کاملتر عرضه شود.

فهرست کشورها[ویرایش]

آمریکا[ویرایش]

راهنما برای دانشجویان جدید دانشگاه تگزاس در آستین

سئوالات رایج[ویرایش]

رشته های تحصیلی[ویرایش]

فنی و مهندسی[ویرایش]

خیلی خوب است

هنر[ویرایش]
علوم تجربی و پزشکی[ویرایش]
مدیریت و بیزنس[ویرایش]
علوم انسانی[ویرایش]

ویزا[ویرایش]

please direct me for study in arts culture

کانادا[ویرایش]

سئوالات رایج[ویرایش]

رشته های تحصیلی[ویرایش]

فنی و مهندسی[ویرایش]

خیلی خوب است

هنر[ویرایش]
علوم تجربی و پزشکی[ویرایش]
مدیریت و بیزنس[ویرایش]
علوم انسانی[ویرایش]

ویزا[ویرایش]

ژاپن[ویرایش]

سوئد[ویرایش]

بورسهای تحصیلی[ویرایش]

این قسمت مربوط به بورسهای تحصیلی است که توسط نهادهای بین المللی یا کشورهای مختلف ارائه میشود و دانشجویان ایرانی برای دریافت آنها صلاحیت دارند. در مورد اعطای هر بورس محدودیت های مختلفی وجود دارند که قبل از تقاضا باید به دقت بررسی شوند. به عنوان مثال شما ممکن است مجبور باشید پس از اتمام تحصیل به ایران بازگردید. در بخش نهادهای بین المللی بورس ارائه شده برای ادامه تحصیل در بسیاری از کشورهای جهان اعتبار دارد. در بخش کشورها بورس ارائه شده فقط برای ادامه تحصیل در همان کشور اعتبار دارد.

ارگانهای بین المللی[ویرایش]

بانک جهانی[ویرایش]

از سال ۱۹۸۷بانک جهانی با همکاری دولت ژاپن یه بورسی میده به نام JJ/WBGS Program . اگه واجد شرایط هستید برای هر سال تحصیلی تا ماه مارس سال قبل فرصت دارید که تقاضا کنید. این بورس برای پذیرفته شدگان مقطع فوق لیسانس و در رشته های مرتبط با توسعه مانند اقتصاد، امور مالی، برنامه ریزی، سلامت، جمعیت، کشاورزی، محیط زیست، منابع طبیعی، آموزش یا هر رشته دیگر مربوط به توسعه میباشد. بورس شامل شهریه کامل، بیمه، و کمک هزینه زندگی فرد بوده اما هزینه زندگی و بیمه خانواده را شامل نمیشود.
اطلاعات مربوط به بورس تحصیلی

سازمان ملل[ویرایش]

بنیاد آقا خان[ویرایش]

کشورها[ویرایش]

انگلستان[ویرایش]

آمریکا[ویرایش]