راهنمای برگزاری کارسوق‌های دانش‌آموزی/ایجاد گروه‌های دانشجویی منظم برای برگزاری کارسوق

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
مستندسازی ایجاد گروه‌های دانشجویی منظم برای برگزاری کارسوق '
راهنمای برگزاری کارسوق‌های دانش‌آموزی


ایجاد گروه‌های دانشجویی منظم برای برگزاری کارسوق[ویرایش]

اگر در دانشگاهی که در آن درس می‌خوانید گروهی از دانشجویان علاقه‌مند به برگزاری کارسوق وجود دارد، و اگر تاکنون با این گروه برگزاری کارسوق را تجربه کرده‌اید، می‌توانید با ثبت و سازمان‌دهی یک گروه دانشجویی، فعالیت خود را در این باره منظم‌تر و پایدارتر کنید. دانشگاه‌ها معمولاً ساختارهایی برای تشکیل و حمایت از گروه‌های فوق‌برنامهٔ دانشجویی دارند و شاید بتوانند به شما دفتر کار، بودجه، و خدمات اداری ارائه دهند.

از آن‌جا که کارسوق‌ها اغلب مستقیماً با رشتهٔ تحصیلی شما و روش‌های نوین آموزشی سر و کار دارند، شاید حتی بتوانید حمایت استادان دانشکدهٔ محل تحصیل خود را نیز برای تشکیل «گروه دانشجویی کارسوق» و پشتیبانی از آن جلب کنید. فایدهٔ برگزاری کارسوق از چشم استادان دانشگاه شما این خواهد بود که کارسوق‌ها دانش‌آموزان بااستعداد بیشتری را با رشتهٔ تخصصی آن‌ها آشنا خواهد کرد و این دانش‌آموزان با احتمال بیشتری دانشگاه و رشتهٔ آن‌ها را برای تحصیل برخواهند گزید.

نمونه‌ای از چنین گروه‌هایی «گروه کارسوق ریاضی» است که با حمایت برخی از استادان دانشکدهٔ ریاضی دانشگاه صنعتی شریف تشکیل شده بود و علاوه بر برگزاری کارسوق در شهرستان‌ها، هر سال برنامهٔ منظمی را برای آشنایی دانش‌آموزان دبیرستان‌های تهران با رشتهٔ ریاضی و دانشکدهٔ ریاضی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌کرد.