پرش به محتوا

راهنما برای دانشجویان جدید دانشگاه تگزاس در آستین/کتابچهٔ راهنما/امور مالی

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

حساب بانکی[ویرایش]

در کشور آمریکا مردم در اکثر موارد برای مبادلات پولی و خریدهای آنلاین از کارت‌های اعتباری (Credit Card) یا کارت پول (Debit Card) استفاده می‌نمایند؛ لذا بهتر است که پس از ورود در یکی از بانک‌های موجود حساب باز نمایید و برای گرفتن این کارتها اقدام کنید. معمولاً Debit Card بلافاصله پس از افتتاح حساب تحویل داده می‌شود و صدور Credit Card که برای گرفتن آن نیاز به داشتن SSN، (Social Security Number)دارید حدود دو هفته طول می‌کشد.

بانک‌های متعددی در اطراف دانشگاه شعبه دارند و هر فرد بنا به ترجیحات شخصی و مزایای هر بانک به یکی از آنها مراجعه می‌نماید. اکثر این بانکها جهت افتتاح حساب به شما و دوستی که شما را معرفی کند ۲۵ دلار هدیه می‌دهند. از سوی دیگر ممکن است بهتر باشد هنگام باز کردن حساب یکی از دوستانتان راهنمایی تان کند. از این رو از دوستانتان کمک بگیرید.

گرفتن وام از دانشگاه[ویرایش]

هنگام ثبت نام، چه در دانشگاه کار کنید و چه کار دانشجویی نداشته باشید، لازم است که شهریه خود را بپردازید (اگر دستیار آموزشی یا پژوهشی باشید ۳−۲ هفته بعد کمک هزینه شهریه دریافت می‌کنید) برای پرداختن این شهریه یکی از راههای موجود وام شهریه خود دانشگاه است که مهلت بازپرداخت آن ۳ ماهه است و با نرخ ۴ درصد پرداخت می‌شود. مراحل اداری خاصی هم ندارد و فقط هنگام ثبت نام یک دکمه را فشار می‌دهید.

وام‌های دیگری نیز در دسترس می‌باشند که نیاز به توضیحات بیشتری دارند.

پیوند به بانک‌ها[ویرایش]

چند بانک معتبر:

سوال و جواب در مورد مطالب