پرش به محتوا

راهنما برای دانشجویان جدید دانشگاه تگزاس در آستین/کتابچهٔ راهنما/تهیهٔ خوراک

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

ساکنین شهر آستین معمولاً مواد خوراکی مورد نیاز خود را از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای به نام HEB، Randals تهیه می‌کنند. جالب توجه است که در شهر آستین نمی‌توان مغازه‌های متعدد میوه و خواربار را مانند تهران در هر کوی و خیابان یافت. بنا بر این نزدیکی به یکی از این فروشگاه‌ها می‌تواند عامل مهمی برای انتخاب محل سکونت باشد. در فهرست زیر نام فروشگاه‌هایی را که ایرانیان ساکن آستین معمولاً از آنها خرید می‌نماید با توضیح مختصری از هر یک می‌توانید ببینید:

۱. والمارت (Walmart) :در این فروشگاه کلیه لوازم زندگی و همچنین خواربار و سبزی و میوه جات را می‌توان با ارزانترین قیمت ممکن تهیه کرد. این فروشگاه بهترین محل برای تهیه مواد مورد نیاز غیر خوراکی است مثلاً: پرده حمام، ظرف و ظروف، بالش، ملحفه، چوب رختی، تلفن، مایکرو ویو، جارو برقی و میز و صندلی و الخ.

۲. HEB: این فروشگاه را می‌توان یکی از محبوب ترین فروشگاه‌ها برای تهیه مواد خوراکی در آستین نامید زیرا اجناس این فروشگاه علاوه بر قیمت متعادل دارای کیفیت قابل قبولی نیز می‌باشند.

۳. Randals : مواد خوراکی این فروشگاه نیز دارای کیفیت خوبی هستند. اما قیمت اجناس نسبت به موارد بالا بالاتر است.

۴. Fiesta : این فروشگاه به داشتن انواع سبزیجات تازه معروف است.

۵. Halal Market & Medina Market: برای تهیه گوشت و مرغ با ذبح حلال می‌توان به یکی از این دو فروشگاه مراجعه نمود.

۶. phoenicia: در این فروشگاه مواد غذایی مدیترانه‌ای و بسیاری از ادویه جات و مواد غذایی ایرانی یافت می‌شود. مواد غذایی ایرانی با مارک صدف به صورت آنلاین قابل خریداری هستند که بسیاری از آنها در این فروشگاه نیز یافت می‌شود.

۷. Sun Harvest

۸. Costco: این فروشگاه معمولاً کلیه اجناس خود را در بسته‌های بزرگ و تعداد زیاد عرضه می‌کند. اما قیمت واحد آن محصول ارزانتر تمام می‌شود. برای خرید از این فروشگاه بایستی کارت عضویت دریافت نمایید. حق عضویت سالانه در حدود ۵۰ دلار است که دو نفر می‌توانند آن را به اشتراک بگذارند. در این فروشگاه یک واحد شیرینی پزی دارد که کیفیت بسیار خوبی دارند. همچنین در کنار دیگر محصولات، ماهی‌های عرضه شده در این فروشگاه طرفداران زیادی در میان ایرانیان دارد.

سوال و جواب در مورد مطالب