پرش به محتوا

راهنما برای دانشجویان جدید دانشگاه تگزاس در آستین/کتابچهٔ راهنما/نکات مفید پیش از سفر برای دانشجوی جدید/نکات مهم مربوط به مسافرت به آمریکا

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
  • مقدار پولی که میتوانید به همراه داشته باشید: قانونا هر نفر میتواند حداکثر ۱۰٬۰۰۰ دلار پول نقد داشته باشد. احتمال دارد مامور از شما بخواهد پول نقد همراه خود را نشان دهید. با این وجود اگر لازم ندارید برای اطمینان بیشتر از ۱۰٬۰۰۰ دلار همراه خود نیاورید.
  • لطفا فرم I-۲۰ خود را در چمدان نگذارید و آن را همراه با بقیه مدارک خود در کیف دستی نگهداری نمایید. زیرا باید ان را به هنگام ورود به ماموران در فرودگاه نشان دهید.
  • فرم I-۹۴ یک فرم سفید کوچک است که توسط اداره مهاجرت آمریکا به هنگام ورود به کلیه افرادی که ملیت غیر آمریکایی دارند داده می‌شود. به احتمال زیاد این فرم همراه با فرم گمرک در هواپیما به شما داده خواهد شد. این فرم مهمترین مدرک درود قانونی شما به این کشور و شرط لازم برای اقامت شما در این کشور می‌باشد. در حفظ و نگهداری آن بسیار دقت کنید زیرا از دست دادن آن موجب بروز مشکلات فراوان برای شما خواهد شد.
  • اگر ویزای همراه F۲، J۲ دارید ممکن است روی فرم I۹۴ مهر نزنند و این با اینکه به ظاهر ایرادی ندارد ولی در عمل در بسیاری موارد برای شما مشکل ایجاد میکند چون همه کسانی که این فرم را روی ID شما چک خواهند کرد این موضوع را نمیدانند. میتوانید از مامور مربوطه بخواهید که در صورت امکان یک مهر ناقابل را از I۹۴ شما دریغ نکند تا باعث بروز مشکلات بعدی برای شما شود!
  • بین پروازها، فاصله زمانی مناسب در نظر بگیرید. مخصوصا در اولین فرودگاهی که در ایالات متحده به آن وارد میشوید در نظر داشته باشید که ممکن است حتی چهار ساعت معطل شوید. البته زیاد نگران نشوید چون این معطلی معمولا حدود یک ساعت است.
  • در فرودگاه قبل از پرواز به سمت آمریکا ممکن است در حضورتان چمدانهای شما را باز کنند. طوری چمدانتان را ببندید که به راحتی آن را باز کنید و ببندید.
  • در اولین فرصت پس از رسیدن به آستین به international office واقع در خیابان 24 بروید و مراحل قانونی مربوط به ورود به آمریکا را انجام دهید. مراحل بعدی ثبت نام را در آنجا به شما خواهند گفت. به علاوه دنبال منزل بگردید و سرویسهایی از قبیل برق و گاز را راه اندازی کنید. در هفته های اولی که در آستین هستید برنامه های متنوعی از سوی دانشگاه برگزار میشود که معمولا اطلاعات بسیار مفیدی در زمینه مسائل دانشجویی و نیز زندگی در آمریکا به شما ارائه میشود. توصیه میکنیم حتی الامکان در آنها شرکت کنید. به علاوه سعی کنید با دانشکده خود و نیز امکانات دانشگاه از قبیل کتابخانه ها، سایت های کامپیوتر و غیره آشنا شوید. اینها کارهایی است که با شروع ترم تحصیلی ممکن است زمان کافی برای این کارها نداشته باشید.

سوال و جواب در مورد مطالب