پرش به محتوا

عامل‌های انسانی در امنیت اطلاعات/اعتماد مصرف کننده، درک سیاست حفظ حریم خصوصی و امنیت

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

عنوان انگلیسی : Consumer trust, perceived security and privacy policy

عنوان فارسی :اعتماد مصرف کننده، درک سیاست حفظ حریم خصوصی و امنیت

افزایش استفاده سازمان‌ها از تکنولوژ‌ی‌های جدید موجب شده‌است که سازمان‌ها مجبور به نگهداری و پردازش اطلاعات شخصی افراد باشند.افراد روی اطلاعات شخصی خود بسیار حساس هستند و طبق یک تحقیق نزدیک به چهل درصد کاربران این احساس را دارند که امنیت کافی در مورد اطلاعات آنها وجود ندارد. فقدان امنیت کافی و رعایت نکردن محرمانگی اطلاعات کاربران باعث کمرنگ شدن اعتماد کاربران به اینترنت شده است.

  • تعریف واژه اعتماد : طبق یک تعریف می توان گفت اعتماد مجموعه اعتقادات مشتری در مورد خصوصیات سرویس دهنده است که در آن دو بعد صداقت و نیک‌خواهی مورد توجه قرار می گیرد.

توسعه روابط در اینترنت تاثیر به سزایی در بخشهای مهم بازرگانی داشته است. ولی عدم اعتماد کاربران باعث شده است که در تجارتهای بزرگ این اثر کم رنگ شود.یکی از مواردی را که می تواند باعث عدم اعتماد کاربران شود زمانی است که کاربر کالای مورد نظر خود را سفارش میدهد و هنگامی که آن را دریافت می کند ،‌مشاهده می کند که کالای ارسال شده با کالای سفارشی مطابقت ندارد. الکترونیکی بودن پرداخت به علت اینکه سرویس دهنده به اطلاعات مالی مشتری دسترسی پیدا کند نیز یکی از دلایل کم شدن اعتماد کاربران می‌باشد.

  • تاثیر محرمانگی و امنیت بر افزایش اعتماد مشتریان
محرمانگی (Privacy) : به طور کلی به توانایی نگهداری اطلاعات شخصی افراد اطلاق می شود.محرمانگی در اینترنت به مفهوم جلوگیری از به دست آوردن ، پخش کردن و استفاده بدون مجوز از اطلاعات شخصی افراد است.در صورتیکه محرمانگی اطلاعات افراد حفظ نشود اعتماد کاربران کم خواهد شد.برای افزایش اعتماد کاربران به محرمانه بودن اطلاعاتشان راه کارهایی باید در نظر گرفته شود مثلا قبل از این که کاربر اطلاعات خود را ارسال نماید داده هایی که توسط کاربر وارد شده مجددا نمایش داده شود و از کاربر تایید گرفته شود.
امنیت (Security) : فقدان امنیت در اطلاعات نیز باعث عدم اعتماد کاربران به فضای اینترنت و مبادلات در آن می شود.به عنوان مثال ممکن است از اطلاعات مالی افراد سوء استفاده شود.در صورتی که مسائل امنیتی به طور کامل توسط سرویس دهنده رعایت شود اعتماد کاربران افزایش یافته و باعث رونق کسب و کارهای الکترونیکی می شود.برای افزایش امنیت باید راهکار های فنی در نظر گرفته شود.مثلا جلوگیری از ورود هکرها.
  • فرضیه های موجود:
افزایش امنیت در یک وب سایت باعث افزایش اعتماد کاربران به آن می شود.
اعتماد کاربران به امنیت یک وب سایت باعث افزایش وفاداری کاربران می شود.
بنابر این افزایش امنیت در فضای وب سایت باعث افزایش وفاداری کاربران می شود.

آزمایش فرضیه ها[ویرایش]

مقادیر زیر از یک نمونه آماری از یک مجموعه کاربران اینترنت جمع آوری شده است :

صداقت : 0.916 نیک خواهی :0.893 محرمانگی : 0.926 امنیت:0953 وفاداری :0.767

با تحلیل این مقادیر به روش حداکثر احتمال مشخص می شود که فاکتورهای امنیت و اعتماد رابطه مستقیم دارند و فاکتوهای چند بعدی هستند.

در تست مدل ساختاری، برای هر یک از ابعاد مربوط به اعتماد و SHPD میانگین محاسباتی آن جایگزین شد. با توجه به نتایج حاصل از مدل ساختاری، مشاهده شد که احساس امنیت در کار با داده های خصوصی ، اثر مستقیم در افزایش اعتماد کاربران دارد.بنا براین فرضیه اول تایید شد.در ضمن مشاهده شد که اعتماد به یک وب سایت اثر مثبتی در وفاداری به یک وب‌گاه دارد بنابراین نظریه دوم تایید می شود.اما در این تحلیل فرضیه سوم رد شد.

نتیجه‎گیری[ویرایش]

نتایج این تحقیق تا حدودی، کمبود مطالعات تجربی در زمینه مقیاسهای معتبر اندازه گیری طراحی شده و شاخص ، برای مفاهیم حریم خصوصی ، امنیت، اعتماد و وفاداری را بر روی اینترنت جبران می کند. بین دو شاخص امنیت و اعتماد کاربران یک توالی وجود دارد . این توالی منطقی حاکی از آن است که اعتماد به مدیریت مناسب معیارهای قانونی ، فنی و کسب و کار بستگی دارد.

نتایج به دست آمده در این پژوهش در شرایط متفاوت دسته محصول، نوع مصرف کنندگان و .. متفاوت است.

سطح ریسک در ارتباط با معاملات مالی و یا پرداخت مالیات به طور قابل ملاحظه ای بزرگتر از خرید لوازم خانگی کوچک و یا رزرو بلیط قطار می باشد. بنابراین در یک سری مبادلات خاص نیاز به سطح بالایی از اعتماد نیاز است . بايى توجه داشت تکنولوژی های جدید مانند WI-FI و WI-MAX ارتباط با اینترنت را بدون اتصالات فیزیکی فراهم می کند.از این رو به سرعت در حال گسترش هستند.اگرچه این تکنولوژی ها فرصت های جدیدی را برای ارتباطات فراهم می کنند ولی ممکن است چالشهایی را در زمینه اعتماد کاربران ایجاد نمایند.ما باید مشخص کنیم که آیا نگرانی مصرف کنندگان برای امنیت اطلاعات شخصی مشابه با محیط اینترنت سنتی می باشد یا خیر و اگر لازم است، تدبیر مناسب برای غلبه بر این موانع اندیشیده شود.