پرش به محتوا

عفونت قارچی و خارش واژن در زنان/داروهای خانگی برای خارش واژن

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

سرکه سیب[ویرایش]

سرکه سیب دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچ بسیار عالی می‌باشد. برای این کار ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب با اب گرم ترکیب و واژن خود را با این اب دو بار در روز بمدت ۲الی ۳ روز شستشو دهید. سرکه واژن را اسیدی و باکتریها بمدت طولانی نمی تونند دران رشد کنند.

کمپرس سرد[ویرایش]

خارش واژن بخصوص در طول شب می‌تواند بسیار مشکل باشدو خواب شما را خراب و خستگی و بی حالی بوجود آورد برای متوقف کردن خارش اعمال یخ بطور مستقیم یا کمپرس اب سرد در مهبل. این کار می‌تواند برای شما سخت باشد ولی خواب و استراحت کافی برای شما به ارمغان میاورد.

حمام نمک[ویرایش]

نمک کلاً خاصیت ضد باکتریایی داره و می‌تواند باکتریها و قارچها را ازبین ببرد. شستن واژن با آب نمک غلیظ در هر زمان فوراً تسکین و از تکثیر بیشتر باکتریها جلوگیری بعمل میاورد. همچنین شما می‌توانید وان را با اب گرم پرکرده و نصف فنجان نمک بدان اضافه کنید و چمباتمبه بشینید در حین نشستن سعی کنید آب نمک بداخل واژن رفته و باکتریها بطور مؤثر کشته شوند.

سیر[ویرایش]

سیر نیز دارای خواص ضد باکتریایی قوی می‌باشد. می‌تواند درد را فوراً کاهش دهد و فوت و فن خاصی دارد. جویدن ۲الی ۳ حبه در دهان و سپس قراردادن ان در واژن. شاید بوش ناراحت‌کننده باشه ولی یک سوپرایزره تسکین دهنده است!

ماست[ویرایش]

استفاده از پرو بیوتیکها به منظور از بین بردن باکتریها کار جدیدی نیست. ماست خالص و خوب درای کشتهایی است که می‌تواند با افزودن باکتریهای خوب باکتریهای بد رو از بین ببرد. برای درمان خارش نوشیدن ۱ فنجان کشک خالص شیرین نشده هر روز مفید است. ماستهای بز یا گوسفند بهترین درمان می‌باشد. راه دیگر استفاده از ماست قرار دادن ان بطور مستقیم در واژن است. برای این منظور می‌توانید ماست آغشته با تامپون یا پنبه بمدت چند ساعت استفاده کنید. ماست منجمد نیز تسکین فوری رو به همراه دارد.

برگ ریحان[ویرایش]

برگ ریحان خاصیت ضد میکروبی- ضد قارچی و ضد باکتری دارد. برگ ریحان را در ۲ فنجان ابجوش گذاشته دم کشیده. بمدت ۲۰ دقیقه تا قوام آمده. نوشیدن این اب ۲ بار در روز برای خارش واژن مفید است.

برگ رزماری[ویرایش]

برگهای رزماری را بمدت ۱۵ دقیق در اب خیسانده با اب گرم و شستن ناحیه واژن با این داروی گیاهی

عسل[ویرایش]

مقداری عسل را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به ناحیه واژن خود بمالید تا علایم بیماری تسکین یابد. سپس عسل را پاک کنید و واژن را به خوبی بشویید.

روغن درخت چای[ویرایش]

چند قطره روغن درخت چای را در یک لیوان آب بریزید و سپس تامپون را به این مواد آغشته کنید و وارد ناحیه واژن کنید. اگر این کار را چند روز و روزی سه مرتبه انجام دهید، عفونت قارچی از بین خواهد رفت.

زغال اخته و قره قروت[ویرایش]

خوردن زغال اخته و یا آب قره قروت برای از بین بردن عفونت قارچی مناسب می‌باشد.

کاهش مصرف شیرینی جات[ویرایش]

مصرف موادغذایی شیرین و قند و شکر را کاهش دهید. مصرف قند و شیرینی‌ها، رشد قارچ‌ها را سریع تر و بیشتر می‌کند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟[ویرایش]

اگر با رعایت نکاتی که در بالا گفته شد بهبودی در وضعیت تان ایجاد نشد و همچنان خارش واژن داشتید و یا اگر بهبود حاصل شد اما پس از گذشت چند روز مجدد خارش به سراغتان آمد مشکل تان را با پزشک مطرح کنید.