مدرک لینوکس LPI

25% کامل شده تا
ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

این کتاب مجموعه مدارک موسسسهٔ حرفه‌ای لیوکس(™Linux Professional Institute) را پوشش می‌دهد. سه سطح این مدرک عبارتند از:

  • سطح ۱:سطح پایین‌تر
  • سطح ۲:سطح پیشرفته
  • سطح ۳:سطح ارشد

برای بدست آوردن یک مدرک داوطلب بایستی در امتحانات قبول شود و برای سطوح ۲ و ۳ داشتن مدارک پایین‌تر LPI الزامیست. به همهٔ داوطلبان LPIC توصیه می‌شود مستندات را در وبسایت LPI مرور کنند. منابعی وجود دارند که داوطلبان را با چیزهایی که خارج از حوزهٔ این کتاب است آشنا می‌کند (مثل هزینه امتحان، مراکز آزمون، دیگر منابع آموزشی). توصیه می‌شود در ™LPI ثبت نام کنید بطوریکه شما می‌توانید به بخش داوطلبان دسترسی پیدا کنید.
اهداف تفضیلی لیست شده در هر یک ازبخش‌های این کتاب توسط وبسایت ™LPI با مجوز غیرنقدی بازنویسی شده است. با این وجود ما این نکته را یاد آور می‌شویم که موسسهٔ حرفه‌ای لینوکس محتویات موجود در این کتاب را به هیچ وجه امضا نمی‌کند.

مخاطبان[ویرایش]

این کتاب ویژهٔ داوطلبان LPIC نوشته شده است. هر بخش از این کتاب پیرامون یک موضوع خاص سازماندهی شده است. از این رو برای خوانندگان این امکان وجود دارد که یک بخش را انتخاب و مطالعه کنند. اگرچه تعدادی از قسمت‌ها مخصوصاً قسمت پیشرفته مستلزم یک سطح مهارت مشخصی است اما هنوز برای یک کاربر جدید لینوکس این امکان وجود دارد که با یک نگاه مختصر برای یادگیری لینوکس به اینجا بیایند. اگرچه ما به چنین خوانندگانی واقعاً خوشامد می‌گوییم اما ممکن است مطالعه این قسمت در اول بهتر باشد،راهنمای لینوکس.

درباره این کتاب[ویرایش]

این کتاب طوری سازماندهی شده است که هر صفحه از طریق صفحه اول کتاب قابل دسترسی است، این برای خوانندگانی که فقط می‌خواهند مطالعه کنند یا به سرعت اطلاعاتی را درباره یک جنبهٔ مطالب امتحان بدست آورند مفید خواهد بود. ما برای داوطلبان امتحان یک صفحه امتحان ساخته‌ایم که یک جدول دارد که آن نیز فقط بخش‌های مورد نیاز برای شما جهت مطالعهٔ سطوح مختلف LPI را پوشش می‌دهد. این مایه دلگرمی شرکت کنندگان است که داوطلبان امتحان از صفحات امتحان و صفحهٔ ضمیمه شده بحث برای مشورت، طرح نکات، مشکلات و غیره با سایر داوطلبان استفاده کنند.
در ابتدای هر بخش یک لیست پیشنیاز وجود دارد (به امید شکل گیری مطلوب). توصیه می‌شود آنها را بخوانید، اگرچه ممکن است مطالب پیوندی برای قبول شدن در امتحان لازم نباشد. با این وجود، ممکن است آنها به بخش‌هایی که در آنها قرار دارند مربوط باشند.

در آخر، ما به دنبال نویسندگان می‌گردیم، ما از هر ویرایش واقعی استقبال می‌کنیم حتی اگر آن تصحیح یک غلط املایی ساده یا تصحیح نشانی یک لینک باشد.

فهرست محتویات[ویرایش]

مراحل توسعه ویکی‌کتاب
پراکنده: در دست توسعه: نیمه‌کامل: توسعه‌یافته: نوشتهٔ جامع:

سخت‌افزار و معماری

نصب لینوکس و مدیریت بسته

پیوندهای بیرونی[ویرایش]