ویکی‌کتاب:خودآموز/چاپ کردن یک کتاب

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

کتاب را با خود ببرید[ویرایش]

بسیاری از ویکی‌کتاب نویسان همراه کتاب‌شان یک نسخه چاپی، یک نسخه پی‌دی‌اف، یا یک مجموعه نیز ارائه می‌دهند. این‌ها ابزارهای مفیدی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانید کتاب را در هاردتان ذخیره‌سازی کنید یا برای استفاده آفلاین، اقدام به چاپ کتاب نمایید. در این فصل درباره این گزینه‌ها و طریقه استفاده از آن‌ها توضیح می‌دهیم.

نسخه‌های چاپی[ویرایش]

یک نسخه چاپی شامل تمام صفحات کتاب است که در یک صفحه جمع‌آوری شده و آماده چاپ است. اگر کتاب بزرگ باشد، خیلی طول خواهد کشید که نسخه چاپی در مرورگر باز شود به خصوص وقتی که سرعت اینترنت شما پایین باشد. به همین دلیل برای نسخه‌های چاپی‌ای که خیلی بزرگ می‌شوند آن‌ها را در چند صفحه تقسیم می‌کنند تا بار اضافی به سرور یا مرورگر وارد نشود.

نسخه‌های پی‌دی‌اف[ویرایش]

در بعضی از ایبوک‌ها نسخه پی‌دی‌اف نیز قرار داده شده است تا خواننده بتواند ایبوک را دانلود نموده و در هارد خود داشته باشد. بدین ترتیب خواننده قادر خواهد بود بدون اینترنت سر فرصت به مطالعه ایبوک بپردازد.

گردآوری صفحات[ویرایش]

هر کاربر می‌تواند با مراجعه به ویژه:کتاب صفحاتی از ویکی‌کتاب را در کنار هم گردآوری کند و یک کتاب برای خود ایجاد کند. شما می‌توانید مجموعه‌ای را که گردآوری کرده‌اید به صورت نسخه پی‌دی‌اف ذخیره کنید.