پرش به محتوا

ویکی‌کتاب:سیاست نام کاربری

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

سیاست نام کاربری شیوه‌های پذیرفته‌شده و رفتار مناسب برای گزیدن نام و کاربرد حساب کاربری را در ویکی‌کتاب مشخص می‌کند.

اگر هنوز حساب کاربری ندارید، ممکن است بخواهید یک حساب کاربری بسازید. ایجاد حساب کاربری دارای مزایایی است؛ به ویژه اینکه مشارکت‌های شما به نام کاربری خودتان نسبت داده خواهد شد.

نام کاربری ما به چه دردی می‌خورد؟[ویرایش]

هنگامی‌که حساب کاربری جدیدی ایجاد می‌کنید، با آن نام وارد سیستم می‌شوید. برای این‌کار لازم است یک نام کاربری برگزینید. این صفحه شامل برخی توصیه‌ها دربارهٔ انجام این‌کار است.

نام کاربری شما به تمام ویرایش‌هایتان در تمام صفحات ویکی‌کتاب پیوند می‌خورد. این‌کار از جنبهٔ حق تکثیر هم مفید است: به عنوان مثال؛ اگر فردی بخواهد از ویرایش‌های شما در راهی که قوانین حق تکثیر ویکی‌پدیا اجازه‌اش را نمی‌دهد استفاده کند، می‌تواند در صفحهٔ بحث شما این اجازه را از شما بگیرد. همچنین جی‌اف‌دی‌ال تشویق به اعتبار بخشیدن به پدیدآورندگان می‌کند و نام کاربری شما برای اعتبار بخشیدن به شما استفاده می‌شود.

ما داشتن چند نام کاربری را تا هنگامیکه دلیل موجه وجود نداشته باشد توصیه نمی‌کنیم. نگاهی به ویکی‌کتاب:حساب زاپاس بیاندازید.

نام‌های کاربری مناسب[ویرایش]

بهترین نام‌های کاربری می‌تواند نام حقیقی شما یا نام مستعاری باشد که شما برای ویکی‌کتاب استفاده می‌کنید. این بستگی به تمایل شما به ناشناس بودن در هنگام ویرایش دارد.

حذف کردن نام کاربری[ویرایش]

نام‌های کاربری که در ویکی‌کتاب مشارکت داشته‌اند، قابل حذف نیستند. زیرا این عمل امکان ایجاد آن نام کاربری را برای شخص دیگری فراهم ساخته و آن شخص می‌تواند ادعای مالکیت متون نوشته شده توسط شخص قبلی را بنماید. البته می‌توانید درخواست حذف صفحهٔ کاربری و بحث خود را بنمایید.