ویکی‌کتاب:نظرخواهی/تعیین بیشینه صفحه‌های یک کتاب

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

در حال حاضر بیشینه‌ای برای تعداد صفحه‌های یک کتاب تعیین نشده با این حال وضعیتی پیش اومده در ویکی‌کتاب فارسی که بعضی از کتاب‌ها تعداد صفحه‌های بسیار کمی دارند و حتی کتاب‌های تک صفحه‌ای داریم از سوی دیگر کتاب هایی با تعداد صفحات بیش از حد داریم معمولا این ها کتاب های اهدایی (قبلا در جای دیگر منتشر شده) هستند که مضامین علوم انسانی دارند که مطالب پرطمطراقی رو در بر میگیرند. البته این مشکل محدود به ویکی‌کتاب فارسی نیست و در ویکی‌کتاب های دیگر هم کم و بیش وضع همین هست ولی از آنجا که این ویکی هنوز یک small wiki هست به نظرم برای رشد متوازن در همه موضوع ها و در برگرفتن کتابهای علمی که ممکنه نوشتنشون پرزحمت باشه و به راحتی نشه تعداد صفحات رو افزایش داد و به منظور افزایش همکاری جمعی و رونق بخشیدن به تکیمل ایبوک‌های ناتمام به طور موقت بیشینه‌ای برای تعداد صفحه در هر کتاب تعیین کنیم.

در اینجا بر سر دو مسئله باید به نتیجه‌گیری برسیم. اول بر سر کلیت موضوع و اعمال محدودیت برای تعداد صفحه و دوم تعیین بیشینه صفحه‌های یک کتاب که در صورت موافق بودن کاربران با کلیت موضوع میتوانیم بر سر تعیین تعداد بیشینه صفحه بحث کنیم. پیشنهاد بنده این هست که تا وقتی تعداد صفحه های مفید ویکی‌کتاب فارسی ۵ هزار صفحه است، بیشینه صفحه برای هر کتاب ۱۰ باشد و بنابراین کتاب‌هایی که کاربران ایجاد می‌کنند نباید بیش از ۱۰ صفحه داشته باشد. پس از آن تا وقتی تعداد صفحه های مفید ویکی‌کتاب فارسی به ۱۰ هزار صفحه برسد، بیشینه تعداد صفحه برای هر کتاب ۲۰ باشد. --دوستدار ایران بزرگ جمعه،۵ فروردین ۱۴۰۱، ساعت ۱۹:۰۶ (ایران) ‏۲۵ مارس ۲۰۲۲، ساعت ۱۴:۳۶ (UTC)[پاسخ]

موافق[ویرایش]

  • Symbol support vote.svg موافق برای کتاب‌های که پس از جمع‌بندی این نظرسنجی توسط کاربران ایجاد می‌شوند این معیار در نظر گرفته شود به عبارتی بیشینه صفحه های مجاز برای یک کتاب ۱۰ باشد. --دوستدار ایران بزرگ جمعه،۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱، ساعت ۱۲:۱۷ (ایران) ‏۱۳ مه ۲۰۲۲، ساعت ۰۷:۴۷ (UTC)

مخالف[ویرایش]

نظرات[ویرایش]