ویکی کتاب:ایجاد صفحه

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

این صفحه برای ایجاد کتاب،تشکیل شده است و شما میتوانید در این صفحه پایین،نام یک کتاب را بنویسید و ایجاد یک کتاب را کلیک کنید.


در این صفحه، چگونگی ایجاد یک کتاب تازه در هر یک از فضاهای نام و ابعاد فنی انجام این کار بیان شده‌است. لطفاً دقت کنید که تنها کاربران وارد شده به سامانه قادر به ایجاد کتاب در فضاهای نام غیر بحث هستند.

این صفحه نیز برای پروژه های نیز ساخته شده است.


چگونگی ایجاد کتاب[۱][ویرایش]

تمامی کتاب‌های ویکی‌کتاب به‌واسطهٔ دسترسی به عنوان صفحه‌ای که هنوز وجود ندارد، ومعمولاً با کلیک کردن بر روی پیوندهایی به رنگ قرمز (که بر خلاف پیوندهای آبی، که به‌جز در برخی موارد نشانگر موجود بودن صفحهٔ هدف پیوند هستند، نمایندهٔ عدم وجود صفحه می‌باشند)مثل ویکی پدیا ایجاد می‌شوند. ایجاد کتاب کار ساده‌ای است: پس از کلیک کردن بر روی یک پیوند قرمز به یک صفحهٔ خالی هدایت خواهید شد. در آن کتاب می‌توانید متن مورد نظر خود را وارد کرده و سپس روی دکمهٔ انتشار تغییرات کلیک کنید. به همین سادگی؛ پس از انجام این کار، مقالهٔ شما ایجاد خواهد شد.

بسیاری از کتاب‌ها پس از آن ایجاد می‌شوند که یک کاربر یک پیوند قرمز موجود در یک صفحه را مشاهده می‌کند و سپس این مراحل را طی می‌کند. روش‌هایی که در زیر ذکر شده‌اند، روش دسترسی به یک صفحهٔ ناموجود را در صورتی که پیوند قرمز از پیش در دسترس شما نباشد، توضیح می‌دهند تا بتوانید با طی کردن این مراحل، کتاب مورد نظر خود را ایجاد کنید.

  1. ویکی پدیای انگلیسی