پرش به محتوا

چگونه عکس‌ سلفی بگیریم؟

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
♣چگونه عکس‌ سلفی بگیریم؟♣

[۱] تنها کاری که اکثر ما هنگام گرفتن عکس سِلفی می کنیم این است که دوربین جلویی گوشی را رو به خود گرفته و شاتر را می فشاریم و توقع داریم گوشی معجزه کند و یک عکس بی نظیر تحویل ما دهد!

میمونی که از خودش سلفی گرفت

دست آخر هم تقصیر را گردن کیفیت پایین دوربین گوشی می اندازیم.

واقعیت این است که برای برداشت یک سلفی خوب باید به نکات مهمی توجه کنیم. آنگاه با کمی تمرین و آزمون و خطا خواهیم دید که حتی با دوربین ۱ و ۲ مگاپیکسلی جلویی اغلب گوشی ها می توان سلفی های زیبایی گرفت.

به نور توجه کنید

میمون ها هم بلدند سلفی بگیرند!
میمون ها هم بلدند سلفی بگیرند!

میزان روشنایی می‌تواند تفاوت بین یک عکس خوب و عکس بد باشد، به همین دلیل باید در نور مناسب عکاسی کنید. دقت کنید که نور نور خورشید یا منبع نور قوی دیگری پشت شما وجود نداشته باشد، مگر این که قصد داشته باشید از خود یک شبح بسازید!

به دوربین نگاه کنید نه به صفحه نمایش

اغلب ما به جای دوربین به صفحه نمایش گوشی نگاه می کنیم. نتیجه در عکس نهایی اینگونه می شود که گویی به چیزی در پایین خیره شده‌ایم!

خلاق باشید

سلفی بیسکویت گرد

عکس‌های زیاد و متفاوتی از خود بگیرید و آنها را با برچسب‌ها و افزونه های مختلف به تصاویر جالب تبدیل کنید.

پس‌زمینه عکس را بلور کنید

با این عمل توجه بیننده به شما جلب می‌شود نه محیط اطراف! البته این ویژگی در اپلیکیشن دوربین جلویی اغلب گوشی ها وجود ندارد اما با نصب برنامه گوگل کمرا مشکل حل خواهد شد.

مراقب لرزش های ناخواسته باشید

لمس شاتر باعث برهم خوردن تمرکز و لرزش گوشی شده و عکس شما را خراب می کند. برای رفع این مشکل بهتر است از تایمر استفاده کنید. یک اختلاف ۲ ثانیه‌ ای هم کافی به نظر می‌رسد.

در سلفی گرفتن هم می‌توانیم شادی‌هایمان را تقسیم کنیم

در صورت امکان از دوربین اصلی استفاده کنید

قبول داریم که عکاسی در این حالت کمی دشوار است و شاید مجبور باشید چندین عکس بگیرید تا به کادربندی مناسب برسید اما درنهایت کیفیت عکس ها شما را خشنود خواهد کرد.


لنز دوربین را تمیز کنید. شیشه‌ جلو دوربین بعد از چند تماس کوچک حسابی کثیف می شود. تفاوت عکس ها با یک لنز تمیز و لنز کثیف، از زمین تا آسمان است!


از به کاربردن فیلتر‌های زیاد برروی عکس خودداری کنید.

سلفی کودک


از اپلیکیشن های مخصوص عکس های سلفی استفاده کنید.


امیدواریم با رعایت این نکات ساده عکس های سلفی بهتری بگیرید.

منابع[ویرایش]

  1. http://doorbin.info/photography/how-to-take-pretty-selfies