کتاب آشپزی/پیاز داغ

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

پیاز داغ

دستور شماره یک[ویرایش]

  1. پیاز قرمز ۱ کیلوگرم
  2. آب به مقدار لازم
  3. نمک ۱ قاشق چایخوری
  4. زردچوبه 2 قاشق غذاخوری
  5. روغن سرخ کردنی به مقدار کافی

طرز تهیه:

ابتدا پیازها (از پیازها متوسط و رو به کوچک استفاده کنید) را پس از پوست گرفتن به صورت خلالی یکدست خرد می‌کنیم.

پس از خرد کردن پیازها یک قابلمه مناسب حاوی آب روی حرارت قرار می‌دهیم و با حرارت زیاد اجازه می‌دهیم آب سریعاً به جوش بیاید، پس از اینکه آب درون قابلمه به جوش آمد پیازهای خلالی شده و نمک را به مدت ۵ دقیقه درون آب جوش قرار می‌دهیم.

پس از پنج دقیقه پیازها را از آب جوش خارج می‌کنیم و پس از آبکشی روی یک پارچ تمیز پهن می‌کنیم تا خشک شوند. پس از خشک شدن پیازها یک تابه روی حرارت قرار می‌دهیم.

حالا باید به حدی روغن بریزیم که پیازها در روغن شناور باشند.

پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد پیازها را داخل روغن می‌ریزیم و مقداری زردچوبه هم اضافه می‌کنیم، سپس صبر می‌کنیم تا پیازها سبک شوند، به هیچ وجه تاز مانی که پیازها سبک نشده‌اند با قاشق پیازها را هم نزنید.

برای هم زدن پیازها می‌توانید با احتیاط تابه را کمی بچرخانید. پس از اینکه پیازها سبک شدند و روی روغن جمع شدند به صورت دایره وار آنها را هم می‌زنیم تا طلایی شوند، پس از اینکه کمی طلایی شدند خیلی سریع از روغن خارج می‌کنیم.

به دلیل اینکه پیاز داغ خیلی سریع می‌سوزد باید در این مرحله با سرعت عمل پیازها را از روغن خارج کنیم. سپس پیازها را روی یک توری فلزی قرار می‌دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود. در ادامه پس از سرد شدن بسته بندی می‌کنیم و در فریزر نگهداری می‌کنیم.