کتاب آشپزی/چیز کیک خامه‌ای با سس تمشک

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

چیزکیک خامه‌ای با سس تمشک

دستور شماره یک[ویرایش]

این دستور کاملاً رژیمی و مناسب برای بیماران دیابتی، بیماران چربی خون و کلیه افرادی که رژیم‌های لاغری و کم کالری دارند می‌باشد.

مواد لازم:

 1. بیسکویت دایجستیو پودر شده ۱ فنجان
 2. کره آب شده رژیمی ۲ قاشق غذاخوری
 3. تخم مرغ ۳ عدد (زرده و سفیده جدا شود)
 4. سفیده تخم مرغ ۱ عدد
 5. جوش شیرین یک و یک چهارم قاشق چای خوری
 6. شکر رژیمی سه چهارم فنجان
 7. پنیر خامه‌ای (فیلادلفیا) کم چرب ۴ فنجان
 8. پوست رنده شده لیموترش یک و یک دوم قاشق چای خوری
 9. پودر وانیل ۲ قاشق چای خوری
 10. مربای تمشک بدون قند ۲ قاشق غذاخوری
 11. تمشک تازه ۱ فنجان

طرز تهیه:

۱-فر را روی ۳۲۵ درجه فارنهایت یا ۱۶۲ درجه سانتیگراد قرار دهید تا آرام آرام گرم شود.

۲-بیسکویت دایجستیو پودر شده را با کره رژیمی آب شده ترکیب کنید و کف قالب کمربندی پخش کنید و سپس به مدت ۷ دقیقه درون فر قرار دهید.

۳-سفیده تخم مرغ و جوش شیرین را درون ظرفی بزرگ با همزن برقی و با سرعت بالا آنقدر بزنید که حالتی پفکی به خود بگیرد. به تدریج ۶ قاشق شکر رژیمی را به مواد اضافه کنید. پس از اتمام این مرحله مواد باید خود را به خوبی بگیرد.

۴-شکر رژیمی باقیمانده را درون ظرف بزرگ دیگری بریزید سپس زرده‌های تخم مرغ، پنیر خامه‌ای کم چرب (پنیر فیلادلفیا)، پوست رنده لیموترش و عصاره وانیل را به مواد اضافه کنید و آنقدر مواد را بزنید تا کاملاً به خورد هم بروند.

۵-در این مرحله مخلوط پنیر خامه‌ای (فیلادلفیا) کم چرب و سفیده‌های تخم مرغ را درهم بیامیزید. سپس مواد را روی کیکی که در ابتدا تهیه کرده‌اید پخش کنید.

۶-مجددا کیک را به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه درون کیک قرار دهید. زمانی که وسط کیک شروع به تکان خوردن کرد وقت خارج کردن آن از فر است. کیک را از فر خارج کنید و کنار بگذارید تا کاملاً خنک شود.

زمانی که کیک شما در فر در حال آماده شدن است سراغ مربای تمشک بدون قند بروید و آن را درون ظرفی کوچک قرار دهید و روی شعله متوسط حرارت دهید.(این عمل را همراه با همزدن مدام انجام دهید)

ظرف حاوی مربای تمشک بدون قند را از روی اجاق بردارید و عمل همزدن را همچنان ادامه دهید تا مواد علاوه بر خنک شدن شکل شربتی غلیظ به خود بگیرد (حدود ۵ دقیقه).

دیواره خارجی قالب را جدا کنید. شربت غلیظ تمشک را کاملاً روی چیز کیک بریزید و تمشک‌های تازه را روی آن قرار دهید.

جستارهای وابسته[ویرایش]