کتاب آشپزی/ژله بریلو

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

ژله بریلو

دستور شماره یک[ویرایش]

مواد لازم:

  1. آب ۱/۴ پیمانه
  2. شکر ۲/۳ پیمانه
  3. نشاسته ذرت ۲ قاشق سوپ خوری
  4. آب لیمو ترش ۱/۴ پیمانه
  5. اسانس
  6. رنگ دلخواه

مراحل تهیه سس بریلو:

همونطور که در مواد اولیه مشاهده کردین، ماده‌ای که به این سس غلظت میده و اون رو از حالت روان در میاره، نشاسته ذرت هست. قبلاً هم توضیح داده بودم که نشاسته ذرت با پودر ذرت متفاوت هست و برای تهیه اون، به فروشگاه لوارم فنادی مراجعه بفرمائین. دو قاشق نشاسته ذرتی رو که داریم رو روی دو سه قاشق از آب می‌پاشیم و یکی دو دقیقه صبر می‌کنیم، سپس آب و نشاسته ذرت رو با هم خوب مخلوط می‌کنیم تا نشاسته داخل آب حل بشود.

سپس شکر را با مابقی آب مخلوط می‌کنیم و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم و صبر می‌کنیم تا دانه‌های شکر داخل آب کاملاً حل بشوند.

حالا ۱/۴ پیمانه آب لیمویی را که داریم اضافه می‌کنیم. تمام نکته این سس در وجود همین آبلیمو هست که باید به صورت تازه مصرف بشه. یعنی به هیچ وجه از آبلیموهای بازرای یا آبلیمویی که قبلاً تهیه کردین استفاده نکنین. آبلیمو رو اضافه می‌کنیم و مرتیب مواد رو هم می‌زنیم.

بعد از اینکه آبلیمو رو اضافه کردیم و مخلوط جوش اومد، نشاسته ذرت رو اضافه می‌کنیم و همونطور به همزدن ادامه میدیم تا سس کم‌کم قوام بگیره و غلیظ و شفاف شود.

خیلی سریع ژله ما آماده می‌شود. اصلاً از کنار گاز کنار نمیریم و مرتب مخلوط رو به هم می‌زنیم تا به غلظت مناسب دست پیدا کنیم. برای استفاده در شیرینی‌ها، دسرها یا کیک‌ها ما به غلظت‌های متفاوتی نیاز خواهیم داشت. هرچه میزان حرارت دیدن سس بیشتر باشه غلیظ تر میشه. پس شما با توجه به نیازی که دارین غلظت اون رو تعیین کنید.

بعد از اینکه به غلظت مورد نظر دست پیدا کردیم حرارت رو خاموش می‌کنیم. سپس اسانس مورد علاقمون رو اضافه می‌کنیم و با سس آماده شده مخلوط می‌کنیم.

برای اضافه کردن رنگ هم به میزانی که نیاز داریم از ژله (سس) برمی داریم و بعد از خنک شدن با خلال دنون ذره ذره رنگ رو اضافه می‌کنیم و بعد از اینکه به رنگ مدنظرمون رسیدیم استفاده می‌کنیم.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]