آموزش کار با واتس آپ

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
تنظیم پروفایل آموزش کار با واتس آپ ۱۰ امکان ناشناخته
فهرست


واتس آپ برنامه پیام رسانی است که آنچنان محبوب است که فیسبوک در اقدامی این شرکت را با قیمتی گزاف خریداری کرد. اما چه ویژگی ای در این برنامه بوده است که فیسبوک را ترغیب کرده چیزی است که فقط بر اهمیت این برنامه محبوب می‌افزاید.

مدیریت علاقه‌مندی‌های در واتس آپ(faverites in whatsapp)[ویرایش]

بعد از ثبت نام در واتس آپ در تب favorites شما می‌توانید تمام افزادی را که اکانت واتس آپ دارند وشما در کانتکت هایتان شماره آنها را دارید را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید این لیست را نگه دارید و یا برای این که به راحتی به افرادی بیشتر چت کنید این‌ها را به طور کلی پاک کنید. برای پاک کردن شما می‌توانید edit را لمس کنید؛ و سپس delet all بزنید. شما همچنان می‌توانید مخاطبین خود را در تب contacts ببینید.

تغییر وضعیت در واتس آپ (تغییر status در whatsapp)[ویرایش]

تب status را لمس کنید. بر روی + بالای صفحه کلیک کنید. در بخش Your current status is شما می‌توانید status در حالتان را تغییر دهید. شما می‌توانید با زدن Edit می‌توانید statusهای قبلی را تک تک یا به صورت یک جا پاک کنید. شما می‌توانید از طریق گزینه Invite a Friend به دوستانتان عضویت خود را اعلام کنید و از آن‌ها دعوت کنید که در واتس آپ عضو شوند و برنامه را دانلود کنند. (این کار اگر با پیامک انجام شود هزینه اپراتور را در بر دارد) برای این که شما به دوستانتان پیام بدهید باید در کانتکت‌های موبایل شما شماره تلفنشان باشد در غیر این صورت نمی‌توانید با آن‌ها در ارتباط باشید.

شروع کردن چت[ویرایش]

برای شروع چت وارد بخش چت شوید و new message را انتخاب کنید. (در آیفون مانند شکل یه صورت قلم است). شما می‌توانید در جلوی چت آخرین زمان آنلاین بودن مخاطب را مشاهده می‌کنید. رای ساخت گروه در واتس آپ می‌توانید در چت برای اندروید منو را بیاورید و در آیفوت مانند شکل بر روی new Group کلیک کنید.

دلیوری پیام[ویرایش]

در کنار پیام یک چک مارک به معنی فرستاده شدن به سرور است و ۲ چک مارک به معنی رسیدن به دستگاه مخاطب است.

تنظیمات[ویرایش]

برای تنظیمات واتس آپ به بخش settings واتس آپ بروید. To edit your name or profile picture, tap “Profile برای تغییر عکس و اسم اکانت خود به بخش Profile. ” برای تغییر سایر فونت و والپیپر چت و بلاک کردن به بخش Chat Settings بروید. برای بلاک کردن افراد بعد از وارد شدن به Chat Settings مانند شکل Blocked را انتخاب کنید. (در حالت بلاک فرد نمی‌تواند به شما پیام بدهد و همچنین نمی‌توانند از آنلاین بودن شما آگاه شوند ولی می‌توانند استاتوس‌های شما را بخوانند) برای فعال کردن Last seen به بخش Chat Settings بروید و message timestamp را فعال کنید.

منبع[ویرایش]

سایت بیتوته