آموزش کار با واتس آپ/تنظیم پروفایل

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
نصب و فعال سازی واتس آپ روی اندروید آموزش کار با واتس آپ/تنظیم پروفایل آموزش کار با واتس آپ
فهرست


چگونگی تنظیم پروفایل در واتس آپ[ویرایش]

چندین راه برای شخصی سازی پروفایل WhatsApp شما وجود دارد. تا دوستان و آشنایان شما از آخرین وضعیت شما مطلع شوند. زمانی که شما برای اولین بار واتس آپ را دانلود و نصب می‌کنید، در چند مرحله پروفایل شما تنظیم می‌شود. شما می‌توانید تصویر پروفایل خود و نام خود را تعیین کنید. هم چنین می‌توانید متنی که نمایش دهنده وضعیت شماست را ویرایش کنید.

تصویر پروفایل Profile Picture[ویرایش]

زمانی که این تصویر تنظیم شود، در قسمت Chats (مکالمه) و هم چنین در چت گروهی نمایش داده می‌شود. حتی اگر دوستان شما تصویر دیگری از شما را قبلاً برای شما در قسمت مخاطبان گوشی انتخاب کرده باشند باز هم تصویر واتس آپ شما همان تصویری خواهد بود که شما انتخاب کردید. اما اگر شما تصویری را برای پروفایلتان قرار ندهید، دوستان شما تصویری که خودشان برای شما انتخاب کرده‌اند را می‌بینند.

نام Name[ویرایش]

نامی که شما در واتس آپ برای خود انتخاب می‌کنید زمانی نمایش داده می‌شود که شما پیامی برای آنها بفرستید و آنها از پیام شما در قسمت Notification گوشی خود با خبر شوند. Notification گوشی همان قسمتی از بالای گوشی است که وقتی دست خود را از بالای صفحه به پایین آن می‌کشید می‌توانید آن را مشاهده کنید. البته این قابلیت برای اندروید کمی متفاوت است و دوستان شما همان نامی که خودشان برای شما در لیست مخاطبانشان ذخیره کرده‌اند را می‌بینند.

وضعیت Status[ویرایش]

متن وضعیت در واقع متنی است که نمایش دهنده وضعیت شما یا کاری است که دارید انجام می‌دهید. مثلاً اگر در زمان مطالعه هستید می‌توانید با نوشتن آن در قسمت status به دوستان خود اطلاع دهید که زمان دیگری را برای پیام دادن به شما انتخاب کنند. توجه داشته باشید که متن وضعیت شما هر چه که باشد، توسط هر کسی که واتس آپ دارد و شماره شما در گوشی اش موجود است قابل رویت است. حتی اگر شما در واتس آپ آنلاین نباشید. شما می‌توانید وضعیت دوستان خود را در قسمت Favorites / Select Contact ببینید.

توجه کنید که تمام موارد ذکر شده در بالا به سادگی امکان تغییر دارند.

نکته مهم: متن وضعیت شما ارتباطی به برچسب زمانی "Online" و "…last seen at " که در زمان چت می‌بینید ندارد.

منبع[ویرایش]

سایت بیتوته