آموزش گام به گام کار با فیسبوک/آموزش تنظیمات فیسبوک

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
بررسی صفحه ی پروفایل آموزش گام به گام کار با فیسبوک/تنظیمات فیسبوک منبع
فهرست


آموزش تنظیمات فیسبوک[ویرایش]

وقتی شما شروع به استفاده از فیسبوک کنید، نیاز به تنظیماتی در اکانت خود خواهید داشت. این تنظیمات مربوط به تغییر رمز عبور، نوع و چگونگی دریافت اطلاعیه‌ها و غیره. تغییر این تنظیمات همیشه امکان‌پذیر است و در هر زمانی می‌توانید آنها را تغییر دهید. برای ورود به بخش تنظیمات اکانت برروی چرخ دنده کلیک کنید و از منوی باز شده Account Settings را انتخاب کنید. صفحه تنظیمات مانند تصویر زیر باز خواهد شد که هر بخش را بطور مجزا توضیح خواهیم داد. بخش اول تنظیمات یعنی General مربوط به تنظیماتی مانند نام شما، نام اکانت شما، ایمیل، رمز عبور و غیره است. اگر دوست دارید زبان فیسبوک را به فارسی تغییر دهید از همین بخش، گزینه Language را ویرایش کنید. در بخش Security امکاناتی از قبیل انتخاب سؤال امنیتی، امکان فعال کردن SSL برای امنیت بیشتر در فیسبوک گردی، ارسال اطلاعیه در هنگام ورود به اکانت و… وجود دارد که می‌توانید با توجه به نوع کارکرد خود از آنها استفاده نمایید.

Privacy[ویرایش]

در این بخش می‌توانید تنظیمات حریم خصوصی را انجام دهید. این بخش یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در تنظیمات دسترسی دیگران به داده‌های شماست.

Notifications[ویرایش]

بطور پیش فرض فیس بوک اطلاعیه‌های مهم را برای شما بصورت ایمیل ارسال می‌کند، بطور مثال زمانی که کاربری برای شما درخواست دوستی ارسال می‌دارد. اگر دوست داشته باشید اطلاعیه‌هایی را بصورت ایمیل دریافت نکنید می‌توانید از این بخش آنها را تغییر دهید. وقتی در قسمت General هستیم لینکی در زیر صفحه وجود دارد با نام download a copy. توسط این بخش می‌توانید تمامی اطلاعات و پست‌های ارسالی خود را دانلود کرده و برروی کامپیوتر خود داشته باشید. این اطلاعات حاوی، متن‌های ارسالی، عکس‌ها، ویدئوها و … می‌باشد.