آموزش گام به گام کار با فیسبوک/بررسی صفحه ی پروفایل

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
بررسی صفحه اصلی آموزش گام به گام کار با فیسبوک/بررسی صفحه پروفایل آموزش تنظیمات فیسبوک
فهرست


آموزش فیسبوک - بررسی صفحه پروفایل[ویرایش]

همان‌طور که توضیح داده شد News Feed مربوط به فعالیت‌های اخیر دوستان و صفحات مورد علاقه شما در فیسبوک است، صفحه پروفایل شما (که آن را با نام تایم لاین هم می‌شناسند) جایی است که فعالیت‌های شما در آن ثبت می‌گردند. همچنین اطلاعات و مشخصات شما نیز در این صفحه قابل نمایش می‌باشند. اطلاعاتی که به هرصورت (متن، ویدئو، تصویر، لینک و…) ارسال کنید در تایم لاین شما به نمایش در خواهد آمد. همچنین دوستان شما نیز می‌توانند در تایم لاین شما پست ارسال کنند.

شما در هر زمان و هر صفحه‌ای از فیسبوک می‌توانید با کلیک برروی نام خودتان وارد صفحه پروفایلتان شوید. تصویر پروفایل شما، معرف شما در فیس بوک است و بسیاری از کاربرانی که به جستجوی نام شما می‌پردازند با مشاهده تصویر پروفایلتان شما را خواهند شناخت. برای تغییر تصویر پروفایل برروی عکس کلیک کرده و تصویر دلخواهتان را با کلیک برروی Upload Photo انتخاب کنید.

تصویر کاور عکس بزرگی است که تنها در پروفایلتان قابل مشاهده است. برخلاف تصویر پروفایلتان، کاور عکسی مربوط به خود شما نیست (هرچند بسیاری از کاربران این تصویر را نیز از عکس‌های شخصی خودشان انتخاب می‌کنند) این تصویر معمولاً نشان دهنده علاقمندی و یا زمینه کاری شماست و با انتخاب صحیح می‌تواند زیبایی خاصی به تایم لاین شما دهد.

برای تغییر تصویر کاور مانند عکس بالا برروی Change Cover کلیک کرده و یکی از گزینه‌های Choose from photos یا Upload photo را انتخاب نمایید. گزینه اول برای انتخاب کاور از عکس‌هایی است که قبلاً در فیسبوک قرار داده‌اید و گزینه دوم برای آپلود تصویری جدید است. از Reposition می‌توانید برای تعییر موضع و دید عکس کاور استفاده کنید؛ و اگر دوست ندارید تصویر کاور داشته باشید می‌توانید برروی Remove کلیک کنید. اطلاعات عمومی مربوط به شما که در فیسبوک اضافه کرده‌اید را می‌توانید در این بخش مشاهده کنید. این اطلاعات می‌تواند محل کار، تحصیل، شهر محل سکونت و زادگاهتان باشد. با کلیک برروی About در زیر این بخش صفحه‌ای باز خواهد شد که می‌توانید این اطلاعات را اضافه یا ویرایش کنید. از این بخش بسیاری از اطلاعات شخصی خودتان را می‌توانید مدیریت کنید.

در سمت راست بخش اطلاعات عمومی Favorites bar یا نوار علاقمندی‌ها قرار دارد که میانبری است به تصاویر شما، لیست دوستانتان، صفحات دلخواه، نقشه‌ها، رخدادها و هرآنچه شما علاقه دارید دربارهٔ فعالیت‌های شما در این محل نمایش داده شود. مانند تصویر می‌توانید بخش‌های مختلف را به این نوار اضافه یا کم کنید. پابلیشر را در صفحه نیوز فید به یاد دارید؟ پابلیشر در تایم لاین شما هم موجود است و به کمک آن می‌توانید هرآنچه در فکرتان است را در پروفایلتان اضافه کنید. پست‌های ارسالی از طریق پابلیشر در تایم لاین شما و نیوز فید دوستانتان قابل مشاهده است.