آموزش گام به گام کار با فیسبوک/بررسی صفحه اصلی

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
تایید آدرس ایمیل آموزش گام به گام کار با فیسبوک/بررسی صفحه اصلی بررسی صفحهٔ پروفایل
فهرست


آموزش فیسبوک-بررسی صفحه اصلی[ویرایش]

Home page فیسبوک حاوی آخرین پست‌ها و فعالیت‌های دوستانتان است. وقتی یکی از دوستانتان پست جدیدی ارسال کند در News Feed قابل مشاهده خواهد بود. در ادامه به بررسی دقیقتر این صفحه خواهیم پرداخت. این قسمت شامل ۳ بخش است:

۱. درخواست‌های دوستی: وقتی کاربری درخواست دوستی برای شما ارسال کرده باشد.

۲. پیام‌ها: وقتی دوستی و یا کاربری برای شما پیغامی خصوصی فرستاده باشد.

۳. اطلاعیه‌ها: وقتی توسط دوست یا کاربری ارتباطی با شما و یا پست‌های شما برقرار شده باشد. مثلاً کسی پست‌های شما را مورد پسند قرار داده باشد.

و یا برای آنها نظری به ثبت رسانده باشد؛ و یا تگ شما را به تصویری اضافه کرده یا شما را به رخدادی دعوت کرده باشد. برای دیدن اطلاعات بیشتر برروی هر آیکن کلیک کنید: در نوار جستجو شما می‌توانید برای پیدا کردن دوستان جدید، گروه‌های مختلف، فن پیج‌ها و غیره به جستجو بپردازید. با کلیک برروی نام پروفایلتان وارد صفحه پروفایل خود خواهید شد. از قسمت Find Friends نیز می‌توانید برای جستجوی دوستان خود در فیسبوک استفاده کنید. Home شما را به صفحه اصلی فیسبوک برمی گرداند؛ و از علامت قفل می‌توانید به تنظیمات حریم خصوصی هدایت شوید. علامت چرخ دنده برای ورود به تنظیمات فیس بوک استفاده می‌شود. در این بخش می‌توانید به بخش‌های مختلف فیسبوک رفته و به آنها دسترسی پیدا کنید. برای مثال وارد بخش پیام‌ها، رخدادها، تصاویر، گروه‌ها و غیره شوید.

نام این بخش Publisher است. از این کادر می‌توانید پست‌های مختلف خود را ارسال کنید. چیزی که در تصویر مشاهده می‌کنید یک متن ساده است که با نام استاتوس شناخته می‌شود و شامل متن ساده‌ای بدون تصویر و چیزهای اضافه است. همچنین از این بخش برای ارسال تصاویر، ویدئوها، لینک‌ها، رخدادها و… می‌توانید استفاده کنید. اطلاعاتی که از این طریق ارسال می‌دارید برروی پروفایل خودتان به ثبت خواهند رسید. در ادامه بعد به بررسی بیشتر پابلیشر خواهیم پرداخت.

در این ستون اطلاعات مختلفی مانند رخدادهای جاری، پیشنهاد دوستی با افراد مختلف، پیشنهاد عضویت در فن پیج‌ها و تبلیغات گرافیکی مشاهده خواهد شد. همچنین اگر امروز تولد یکی از دوستانتان باشد نیز در این بخش قابل رویت خواهد بود. اطلاعات پیشنهادی که فیسبوک به شما ارائه می‌دهد بر اساس اطلاعات شخصی و علاقمندی‌های شماست، به خاطر همین الگوریتم جستجو است که دوستان پیشنهادی یا به قول خود فیسبوک People You May Know شامل افرادی است که ممکن است در دنیای واقعی با آنها آشنا بوده باشید! در بخش زیرین پابلیشر که به News Feed معروف است می‌توانید آخرین پست‌ها و فعالیت‌های دوستان خود، صفحاتی که پسندیده‌اید و گروه‌هایی که در آنها عضویت دارید را مشاهده کنید.

با کلیک برروی دکمه چت دو بخش بسیار دوست داشتنی در دسترس شما قرار خواهد گرفت. تیک تیک و چت. در بخش بالایی که با نام تیک تیک شناخته می‌شود آخرین فعالیت‌های دوستانتان بصورت لحظه‌ای و آنلاین نمایش داده می‌شود که این بخش یکی از امکانات جدید فیسبوک بوده و در این مدت کوتاه توانسته طرفداران بسیار زیادی برای خود دست و پا کند! در بخش زیرین تیک تیک هم امکان چت با دوستانی که بصورت آنلاین در فیسبوک می‌باشند نیز وجود دارد که نیازی به توضیح بیشتر ندارد.