پرش به محتوا

راهنمای قرص مولتی‌ویتامین سنتروم

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
سنتروم با فرمولاسیون متوازن؛ قرص مولتی‌ویتامین، با مواد معدنی
کامل از آ تا ی

ویتامین‌ها و مواد معدنی چرا برای ما ضروری هستند؟

[ویرایش]

ویتامین‌ها مواد غذایی‌ای هستند که برای عملکرد مناسب بدن ما بسیار ضروری‌اند. مطالعات پیوسته علمی بر ضرورت همه ویتامین‌ها به مقدار کافی تاکید دارد. ویتامین‌ها به متابولیزم کمک می‌کنند، و در تندرستی، تولید مثل و رشد مناسب و تناسب خوب اندام نقش دارند. اکثر ویتامین‌ها در بدن ساخته می‌شوند و از طریق غذا به دست می‌آیند. ویتامین‌ها به تنهایی ارزش غذایی یا کالری‌ای ندارند. مواد معدنی همچون ویتامین‌ها برای عملکرد خوب بدن ما ضروری‌اند. آن‌ها ۵-۴٪ از وزن بدن ما را تشکیل می‌دهند. در استخوان‌ها، دندان‌ها وجود داشته و از اجزای مهم ماهیچه‌ها، سلول‌های عصبی، آنزیم‌ها و خون هستند. کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن ما حتی در مقادیر اندک دیر یا زود موجب ناهنجاری در تندرستی خواهد شد.

چرا ما به یک مکمل غذایی کامل نیازمندیم؟

[ویرایش]

حفظ تندرستی به مواد غذایی کافی و متوازن نیاز دارد که بستگی به انتخاب درست و صحیح ترکیب غذایی دارد. مکمل‌های غذایی ویتامین‌ها و مواد معدنی را در اختیار بدن ما می‌گذارند که به دلایل مختلف نمی‌توانیم از رژیم غذایی آن‌ها را به دست بیاوریم:

  • روش‌های مدرن کشت، فرآوری و کنسرو کردن باعث کاهش ویتامین‌ها و مواد معدنی در غذاها می‌شود.
  • مشکل است که کیفیت غذای آماده شده در بیرون از خانه (در دفتر کار، رستوران، الخ) را بررسی کنیم.
  • در هنگام پختن و نگهداری، ویتامین‌های حساس تخریب می‌شوند.

سنتروم (ثبت شده) با لوتئین (CENTRUM (R

[ویرایش]

سنتروم (ثبت شده) با لوتئین یک مکمل غذایی است. این مکمل همه ویتامین‌ها، مواد معدنی و عناصر کم و اکنون لوتئین را نیز در بر می‌گیرد، یک آنتی‌اکسیدان که به تندرستی قوه بینایی کمک می‌کند در مقادیری که بنا بر داده‌های علمی انسان‌های مدرن روزانه از مکمل غذایی دریافت می‌کنند. با خوردن روزانه یک قرص سنتروم (ثبت شده) با لوتئین بدن یک مقدار متوازنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی دریافت می‌کندکه به دلایل فوق الذکر جذب آن از طریق رژیم غذایی مشکل بود.

سنتروم (ثبت شده) با لوتئین حاوی مواد آنتی‌اکسیدانی است

[ویرایش]

مطالعات علمی ثابت کرده است مواد آنتی‌اکسیدان (مثل ویتامین‌های سی، ای، بتاکاروتن، سلنیوم و لوتئین) برای بدن ما بسیار مهم هستند. سلول‌ها را از آسیب‌دیدگی ناشی از عوامل مختلف حفظ می‌کنند عواملی مثل رژیم غذایی فقیر، تابش پرتوهای خورشید، خستگی و دود سیگار. فرمولاسیون سنتروم (ثبت شده) با لوتئین این مواد غذایی مهم را به بدن می‌دهد.

طریقه استفاده

[ویرایش]

افراد بالغ باید هر روز یک قرص سنتروم (ثبت شده) با لوتئین تا رژیم غذایی متوازن داشته باشند. توصیه این است که مصرف قرص (همراه با مقداری آب) پس از یک وعده غذایی باشد.

سنتروم (ثبت شده) با لوتئین با نیازهای غذایی در حال تغییر پاسخ می‌دهد، رژیم غذایی روزانه شما را کامل می‌کند اما جایگزین آن نمی‌شود.

احتیاط: در ظرف را ببندید و آن را دور از دسترس کودکان نگاه دارید. آن‌قدر آهن در یک بسته وجود دارد که می‌تواند به کودک آسیب جدی برساند. اگر احیانا چنین اتفاقی رخ داد فورا به پزشک زنگ بزنید.

در دمای اتاق (۳۰-۱۵ درجه سانتیگراد) نگه دارید. در مقابل رطوبت محافظت کنید.

افراد سیگاری و کسانی که با آزبست سر و کار دارند نباید بتاکاروتن بخورند.

دز بیش از حد (مگادوزاج) ویتامین سی سبب سنگ‌های اگزالات کلیوی و بیماری کلیوی می‌شود، می‌تواند در آزمایش قند خون اختلال ایجاد کند و نتیجه اشتباه بدهد.

اگر باردار هستید یا از نسخه پزشکی خاصی پیروی می‌کنید یا از بیماری مزمن کلیوی رنج می‌برید، پیش از مصرف این مکمل از توصیه‌های متخصص بهره‌مند شوید.

مکمل‌های غذایی را نمی‌توان به جای یک رژیم غذایی متوازن و متنوع استفاده کرد.

برای جلوگیری از مشکلات، مرتب مصرف نکنید یا دوره مصرف را طولانی‌تر نکنید. توصیه می‌شود پیش از شروع به استفاده از یک متخصص مشورت بگیرید.

کارخانه: مونت‌رئال کانادا

مجوز بهره‌برداری محصول: صنایع بهداشتی پفیزر