راهنمای لپ تاپ/پیشگفتار

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
' پیشگفتار چرا لپ تاپ!؟
راهنمای لپ تاپ


جیمی ویلز بنیان‌گذار ویکی‌مدیا در حال استفاده از لپ تاپ در یک پارک

همان طور که می‌دانید، قرن کنونی را قرن تکنولوژی می‌دانند و به صراحت باید گفت که در جهان امروز کمتر کسی پیدا می‌شود که با ابزار مدرن فناوری دست و پنجه نرم نکرده باشد.

یکی از مهمترین ابزار که مادر تمام تکنولوژی‌های زمانه است، کامپیوتر یا رایانه می‌باشد که فعالیت‌های اکثریت انسان‌های امروزی به جهت برخورداری از سرعت و دقت بالا به آن متکی است.

کامپیوترهای رومیزی مزیت‌های بسیاری دارند ولی برای افرادی که می‌خواهند سیستم خود را جابه جا کنند گزینهٔ مناسبی نیست و در اینجاست که بحث «رایانه‌های کیفی» یا لپ تاپ مطرح می‌شود.

لپ تاپ‌ها در مرور زمان به علت قابل حمل بودن مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت و به همین دلیل روز به روز بر پیشرفت این دستگاه افزوده می‌شود؛ و بدیهی است که امروز که این کتاب نوشته می‌شود، طبق تکنولوژی روز است و مسلماً در آینده لپ تاپ‌های متفاوت با راهنماهای متفاوت پا به عرصه خواهند گذاشت.

در این کتاب سعی شده تا به طور کلی به موضوعاتی در زمینه لپ تاپ پرداخته شود؛ امیدواریم تا حدودی راهنمای خوانندگان در خرید و استفاده از لپ تاپ باشد.

در پایان از مدیر ویکی کتاب فارسی دوستدار ایران بزرگ نیز به خاطر کمک هایی که در تکمیل این کتاب انجام دادند بی نهایت سپاس گزارم .