راهنما برای دانشجویان جدید تورنتو/تهیه خانه

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
هزینه زندگی تهیه خانه تهیه وسایل خانه
راهنما برای دانشجویان جدید تورنتو


خوابگاه[ویرایش]

۱) خوابگاه مجردها

بعضی از خوابگاه‌ها ویژه‌ی دانشجویان کارشناسی (Undergraduate) است. بیشتر این گونه خوابگاه‌ها همراه با غذا (meal plan) هستند و بنابراین اجاره‌اش بالاست. غذاهای خوابگاه‌ها معمولا کیفیت پایینی دارند. در بیشتر مواقع شما باید در ساعت خاصی برای خوردن غذایتان به خوابگاه بروید و از این بابت راحت نیست.

بعضی از خوابگاه‌ها ویژه‌ی دانشجویان فوق و دکتراست. مشهورترین آن Graduate House است که غذا نیز ندارد. اجاره ی هر ماه 675 دلار است.

یک سری خوابگاه نیز وجود دارد که مستقل از دانشگاه هستند ولی بیشتر ساکنانش دانشجو هستند. مشهورترین این نوع Tartu است.اجاره ی هر ماه 480 دلار است.

۲)‌ خوابگاه متاهلی

اجاره‌ی خانه بیرون از دانشگاه[ویرایش]

در تورنتو اجاره بها به شدت وابسته به محل زندگی و وضعیت مسکن است. اما به عنوان تخمینی کلی مسکن اشتراکی شامل آب و برق و یک اتاق شخصی بدون پارکینگ معمولاً بین 400$ تا 700$ متغیر است. مسکن اشتراکی به این معناست که شما به همراه همسر یا دوست (یا دوستان) خود خانه‌ای تهیه و اجاره آن را مشترکاً پرداخت می کنید. معمولا این امکان نیز وجود دارد که با افراد ناشناس مسکن اشتراکی بیابید. به بیان دیگر امکان اجاره یک اطاق از یک مجموعه را خواهید داشت.

خانه بچلر، به معنای خانه یک اتاقه بدون اتاق پذیرایی، بین 600$ تا 900$ متغیر است.

برای منزل یک خوابه اجاره از حدود 800$ تا 1200$ را در نظر گرفته و برای تعداد خوابهای بیشتر در حدود 100$ تا 200$ به این مبلغ اضافه کنید.

برای اجاره کردن خانه 4 منبع اصلی عبارتند:

1. University of Toronto off-campus housing

2. View it

3. MLS

4. REALTOR لازم به ذکر است که از تاریخ 30 ماه جون 2008 این وب سایت توسط اتحادیه مشاوران کانادا راه‌اندازی شد.

در صورتی که آشنایی در تورنتو ندارید که وضعیت منزل را برای شما بررسی کند، به سیستم های تبلیغاتی زیاد اعتماد نکنید. در صورتی که می‌خواهید با عجله منزلی را اجاره کنید، دقت کنید که زمان Lease time آن (حداقل مدت زمان اجاره) تا حد ممکن کوتاه باشد تا در صورت نارضایتی بتوانید به‌راحتی و بدون پرداخت جریمه منزل خود را تعویض کنید. برای پیدا کردن اجاره های موقت، و یا پیدا کردن هم‌خانه‌ی ایرانی، میتوانید از وبسایت هفت منزل استفاده نمایید.

خرید خانه[ویرایش]

خرید خانه تنها در بین خانواده‌های دانشجو که اقامت دایم کانادا دارند ممکن است دیده شود و به طور معمول دانشجویان با ویزا دانشجویی که در گرفتن وام ارزان مشکل دارند و درآمد بالایی ندارند و از برنامه آینده زندگی خود خاطر جمع نیستند دست به چنین کاری نمی زنند. قیمت خانه و آپارتمان به طور معمول در تورنتو چند صد هزار دلار می باشد. برای اطلاعات بیشتر از قیمت خانه به پیوندهای روبرو مراجعه کنید:MLS REALTOR