کتاب آشپزی/بیف ولینگتن

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

بیف ولینگتن

دستور شماره یک[ویرایش]

مواد لازم (برای ۲ نفر)

۴۰۰ گرم فیله گوساله یا رسته

۴۰۰ گرم قارچ

۴ اسلایس کالباس

خردل برای اینکه روش بمالید

۲ لایه خمیر هزارلا ۲۰۰ گرم

۲ زرده تخم مرغ

یک بته سیر له شده

کمی آویشن

طرز تهیه:

فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد بگذارید.

کمی روغن را در یه ماهیتابه بزرگ داغ کنید و خیلی سریع همه اطراف گوشت را که ادویه زدید سرخ کنید تا قهوهی بشه ، از ماهیتابه خارج کنید تا سرد شود.

این کار برای اینه که آب گوشت تو اون بمونه و در این مرحله گوشت پخته نمیشه، بد از اینکه گوشت سرد شد حسابی همه اطرافش را خردل بمالید.

قارچ‌ها را خرد کنید و بد تو غذا ساز بریزید که به صورت پوره بشن. این پوره را تو ماهیتابه داغ بریزید و اجازه بدید که آب قارچها به خردشن بره، وقتی که آبش به خوردش رفت مخلوط شما حالت چسبندگی پیدا میکنه این را بگذارید کنار تا سرد بشه

از نایلون محافظ غذا یه مقدار زیادی ببرید بگذارید رو میز، ۴ برش کالباس را بگذارید روش طوری که کمی لبه هاش رو هم رو هم برن، با یه چاقو به آرامی مخلوط قارچ را روی کالباس‌ها پهن کنید روی کالباس ها.

گوشت را بگذارید وسط اینجا و دورش نایلون را محکم بپیچید بطوری که گوشت وسط قرار بگیره،،،دو طرف نایلون را بچرخانید (مثل آبنبات)

اینرا تو یخچال بگذارید برای ۱۰-۱۵ دقیقه اینکار گوشت را به حالتی که میخوایم شکل میدهد.

خمیر را روی سطح آرد پاشیده شده باز کنید. اینقدر که بتواند دور تا دور گوشت را بگیرد.

نایلون گوشت را باز کنید، دور تا دور خمیر را با تخم مرغ (زرده) زده شده خیس کنید و گوشت را بگذارید وسط خمیر. خمیر را بکشید دور گوشت ،،، دور و برش را تمیز کنید و درزش را بگذارید زیرگوشت با برس آشپزی با زرده تخم مرغ همه طرف خمیر را بمالید و بگذارید تو یخچال برای ۵ دقیقه سرد شود. قبل از اینکه بگذارید داخل فر دوباره دورش را تخم مرغ زده شده بزنید. در فر ۲۰۰ درجه سانتی گراد برای ۳۵-۴۰ دقیقه بپزید. قبل از اینکه برش بدهید بگذارید ۸-۱۰ دقیقه استراحت کند.

جستارهای وابسته[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]