پرش به محتوا

آموزش ساختن وبلاگ/ارسال مطلب ثابت

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد

ارسال مطلب ثابت در بلاگفا[ویرایش]

مطلب ثابت که گاهاً به پست ثابت هم معروف است، نوشته ای است که همواره در بالاترین قسمت از صفحه اصلی وبلاگ قرار می گیرد. گاهی اوقات شما می خواهید مطلبی را برای همیشه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهید.

برای ثابت کردن یک نوشته، می توانید گزینه ای از قسمت تنظیمات ارسال مطلب، در هنگام ارسال نوشته در وبلاگ را انتخاب کنید، تا همان نوشته به صورت ثابت درآید.

برای این منظور یک نوشته را برای ارسال آماده کنید و تمام اجزاء آن را تنظیم کنید. حال از قسمت پایین صفحه ارسال مطلب، در بخش مدیریت بلاگفا، بر روی “تاریخ و زمان ارسال مطلب” کلیک کنید تا تنظیمات همان بخش نمایان شود.

حال گزینه مطلب همواره در صفحه اول و در بالای دیگر مطالب نمایش داده شود را تیک بزنید. با این کار دیگر این مطلب بدون این که تاریخ آن را دست کاری کرده باشید، کار خود را به عنوان یک نوشته ثابت انجام می دهد.

حال با ارسال مطالب جدید پس از این، این نوشته همچنان در بالاترین رتبه از مطالب صفحه اول وبلاگ قرار می گیرد [۱].

ارسال مطلب ثابت در پرشین بلاگ[ویرایش]

امکان ارسال پست ثابت در پرشین بلاگ وجود ندارد اما بهترین راهکار برای این منظور به صورت زیر است. برای نگه داشتن یک پست در بالای بقیه پست‌ها کافیست تاریخ آنرا جدیدتر از همه پست هایتان بگذارید. مثلاً الان در فروردین سال ۹۵ هستیم. شما می‌توانید تاریخ پست را فروردین ۱۳۹۷ بگذارید. با اینکار این پست تا دو سال دیگر در بالای بقیه پست‌ها قرار می‌گیرد.

در واقع پست‌های شما در پرشین بلاگ به ترتیب تاریخی که به آنها داده‌اید نمایش داده می‌شوند. در حالت معمولی هنگام نوشتن پست، تاریخ و ساعت همان لحظه برای پست منتشر می‌شود. اما شما می‌توانید وارد بخش نمایش جزئیات در زیر صفحه ارسال پست شوید و تاریخ و ساعت پست را تعیین کنید.[۲]

منابع[ویرایش]

  1. http://createablog.blogfa.com/post/34
  2. http://help.persianblog.ir/post/71/