پرش به محتوا

راهنما برای دانشجویان جدید تورنتو/نهادهای ایرانی تورنتو

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
تهیه خوراک نهادهای ایرانی تورنتو حمل و نقل در شهر
راهنما برای دانشجویان جدید تورنتو


شبکه اینترنتی ایرانیان کانادا شبکه اینترنتی ایرانیان کانادا (ایرانتو)، بزرگترین سایت خبری و اطلاع رسانی فارسی برای ایرانیان مقیم تورنتو و کسانی که قصد مهاجرت ، تحصیل یا اقامت در کانادا دارند. http://www.iranto.ca ایرانتو

نهادهای ایرانی

[ویرایش]

گروه تورنتو ایرانینز: گروهی که اعضای آن بیشتر میانسالانی هستند که در تورنتو کار می‌کنند. این گروه معمولا آخر هر هفته برنامه‌ی پیاده‌روی و تفریحی برگزار می‌کند.

وب‌سایت گروه تورنتوایرانینز

گروه‌ یاهوی تورنتوایرانینز

کانون کانادایی مهندسین و آرشیتکت‌های ایرانی (مهندس): یک گروه غیرانتفاعی که به مهندسان و آرشیتکت‌های ایرانی در کانادا خدمت می‌رساند. فعالیت اصلی این گروه جلسات ماهانه‌ی سخنرانی است که در هتل شرایتون در تقاطع HWY 7 و LESLIE ST برگزار می‌شود. برای وب‌سایت مهندس این جا را کلیک کنید.

انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در تورنتو: اعضای این گروه پنج‌شنبه‌ی آخر هر ماه در رستوران Napoli در تقاطع یانگ و فینچ دور هم جمع می‌شوند. برای عضو شدن در ایمیل لیست این گروه این جا را کلیک کنید.

انجمن مهندسین و متخصصین کامپیوتر ایرانی: وب‌سایت

رسانه‌های ایرانی

[ویرایش]

نشریات

شهروند، سلام تورنتو، شهرما، ایران استار

تلویزیون

۱)تلویزیون شهرما: این برنامه هر هفته یک‌شنبه‌ها از ساعت ۸ تا ۹ صبح از کانال 4ROGERS پخش می‌شود. برای دیدن این برنامه نیازی به داشتن تلویزیون کابلی نیست.

۲)تلویزیون پاسارگاد: این برنامه هر هفته ‌شنبه‌ها از ساعت ۱:۳۰ تا ۲ بعد از ظهر از کانال 14ROGERS پخش می‌شود. برای دیدن این برنامه نیازی به داشتن تلویزیون کابلی نیست.

۳)تلویزیون ایران زمین: این برنامه هر هفته ‌شنبه‌ها از ساعت ۲ تا ۳۰ ۲: بعد از ظهر از کانال 14ROGERS پخش می‌شود. برای دیدن این برنامه نیازی به داشتن تلویزیون کابلی نیست.

رادیو ۲۴ ساعته رادیوصدای روز [۱]

رادیوصدای ایران [۲]

انجمن‌های دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های تورنتو

[ویرایش]

۱) کانون ایرانیان دانشگاه تورنتو

۲) انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه تورنتو

۳) انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه رایرسون

۴) انجمن ایرانیان دانشگاه یورک

ایمیل‌لیست‌های مفید

[ویرایش]

۱) آگورا: بیشتر بحث سیاسی اجتماعی، ۵ تا ۱۰ ایمیل در روز، با حدود ۲۰۰ عضو

۲) تورنتوایرانینز: درباره‌ی تقریبا همه چیز از جوک تا خبر تا دنبال هم‌اتاقی گشتن، ۱۰ ایمیل در روز، با بیش از ۵۰۰ عضو، ایمیل لیستی برای خبردار شدن از برنامه‌های گروه

۳)‌ نگاه: شبیه به آگورا ولی با فعالیت کمتر

۴) IDF: فقط بحث سیاسی، ۵ تا ۱۰ ایمیل در روز، کمتر از ۵۰ عضو