مدیریت ارتباط با مشتری/نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری

ویکی‎کتاب، کتابخانهٔ آزاد
ایزو ۱۰۰۰۱ نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری '
مدیریت ارتباط با مشتری


فهرست قابلیت‌های نرم‌افزار Vtiger CRM
تقویم و Task Manager

امکان ثبت رویدادها، تماس‌ها و کارهای مربوط به مشتریان یا کاربران در تقویم، ارجاع و پیگیری امور و ارسال یادآورنده‌ها برای کاربران مختلف، مشاهده تقویم در یک نگاه و بررسی عملکرد پرسنل به همراه امکان گزارش گیری در این ماژول وجود دارد.

ایجاد گردش کارهای اتوماتیک برای ارسال ایمیل و اس ام اس بر اساس فعالیت‌های ثبت شده در تقویم مانند تاریخ‌های تولد؛ تاریخ‌های شروع یک event، تاریخ‌های پایان یک برنامه و هر گونه فعالیت دیگری که دارای زمانبندی باشد.

امکان تنطیم تقویم‌های شخصی و گروهی به تفکیک کاربران در بخش‌های مختلف سازمان به نحوی که مدیران و پرسنل هر بخش تنها به فعالیت‌های مربوط به بخش خود دسترسی داشته باشند و مدیران ارشد امکان رصد تمامی این فعالیت‌ها را دارا باشند.

از طریق این تقویم امکان تعریف فعالیت‌های همگانی مانند مشارکت کلیه بخش‌ها در برگزاری یک مراسم خاص وجود دارد به نحوی که هر بخش فعالیت‌های خود را بصورت زمانبندی شده مدیریت نماید.

امکان اتصال این تقویم به تقویم گوگل و یا outlook نیز وجود دارد. (این امکان جزو امکانات پیشفرض نرم‌افزار نمی‌باشد و جهت ازائه آن بصورت مجزا فاکتور صادر می‌گردد)

بخش پرونده‌ها

امکان درج اطلاعات افراد در پرونده‌هایی مجزا برای مشتریان بالقوه، بالفعل، حقیقی و حقوقی، تامین کنندگان، بازاریاب‌ها، عوامل فروش و .. وجود دارد. بدین معنی که هر کدام از واحدهای خدماتی فهرستی از مشتریان حقیقی و حقوقی، بالقوه و بالفعل، تامین کنندگان، کالاها و خدمات خود را می‌توانند بصورت مجزا در ماژول‌های مربوطه ذخیره نمایند و از طریق ابزارهای فیلتر و گزارش گیری بتوانند با این مشتریان در ارتباط باشند.

ایجاد فرم‌ها و فیلدهای سفارشی برای پرونده‌ها در این نرم‌افزار به راحتی انجام می‌پذیرد. پس از بررسی و تصویب نهایی فرم‌ها، این فرم‌ها در نرم‌افزار ایجاد خواهد شد و از طریق یک wizard این امکان به مدیران داده خواهد شد تا بتوانند فیلدهای موجود در این فرم‌ها را تغغیر دهند، حذف کنند یا اضافه نمایند.

ایجاد گردش کارهای اتوماتیک برای ارسال ایمیل و اس ام اس بروی فرم‌ها امکان‌پذیر است. به عنوان مثال نرم‌افزار این قابلیت را داراست تا بر اساس تکمیل یک فیلد خاص یک اس ام اس از پیش تعیین شده ارسال نماید. مثلا در صورتی که فرم شکایت تکمیل شد به مدیر سیستم یا مدیران ارشد ایمیل یا اس ام اس ارسال نماید.

امکان مشاهده و مدیریت سوابق هر پرونده شامل سفارشات فروش، اسناد، فاکتورها، پیش فاکتورها، ایمیل‌ها، اس ام اس‌ها، قرارهای ملاقات، تماس‌ها و فعالیتهای انجام شده برای هر پرونده در یک نگاه به همراه امکان ایجاد گزارشات بصورت تفکیکی وجود دارد. هر پرونده دارای ۳ بخش اصلی خواهد بود. اول بخش اطلاعات پرونده شامل اطلاعات دموگرافیک یک مشتری یا بازدید کننده. بخش دوم شامل اطلاعات مراجعات، تماس‌ها و commentهای مشتری و بخش سوم شامل اطلاعات اسناد، رفتار خرید، ارتباط با سایر پرونده‌ها و علایق مشتری.

بخش برنامه‌های بازاریابی

امکان ایجاد پرونده برای مشتریان بالقوه و تعریف فرصت‌های احتمالی تجاری وجود دارد. مدیران یا کارشناسان مجاز می‌توانند پایگاه‌های دادهٔ مختلف خود را از طریق فرمت اکسل وارد نرم‌افزار کنند، دسته بندی کرده، گزارش بگیرند و بر مینای آن اس ام اس یا ایمیل‌های اختصاصی گروهی ارسال نمایند. امکان تعریف و مدیریت کمپین‌های بازاریابی به همراه امکان ایجاد گزارشات تفکیکی در قیمت بازاریابی وجود دارد. در این قسمت می‌توان از طریق یک سیستم مدیریت پروژه، کمپین‌ها و eventها را مدیریت کرد.

بخش پروژه‌های کاری

امکان تعریف پروژه‌ها، مراحل اجرای هر پروژه، منابع مورد نیاز برای هر مرحله و افراد مسئول پروژه

بخش مالی و انبار
 • امکان تعریف کالاها، قیمت‌های خرید و فروش، کتابچه‌های قیمت، انواع تبدیل‌های ارزی و مالیات‌ها
 • امکان صدور پیش فاکتور، تبدیل آن به سفارش فروش و نهایتا تبدیل به فاکتور
 • امکان چاپ سفارشات، پیش فاکتورها و فاکتورها در دو فرمت رسمی و غیررسمی
 • امکان ایجاد پرونده برای تامین کنندگان، فروشندگان و سفارشات خرید به همراه امکان ایجاد گزارشات تفکیکی
بخش پشتیبانی

سیستم Ticketing جهت اعلام درج و پیگیری درخواست‌های مشتریان، مدیریت شکایات و نظرسنجی مشتریان
سیستم FAQ جهت ایجاد بانک دانش قوی در خصوص سوالات رایج مشتریان و کارمندان به همراه امکان ایجاد گزارشات تفکیکی

فهرست سایر قابلیت‌ها
 • امکان مدیریت کامل سطوح دسترسی توسط ابزارمدیریتی نرم‌افزار
 • امکان گزارش گیری از تمامی بخشها و جداول بصورت اکسل و پی دی اف
 • امکان اتصال به وب سایت و مبادله اطلاعات با وب سایت‌های مرتبط
 • امکان چیدمان داشبوردهای مدیریتی بر اساس هر کاربر
 • امکان جستجو و یافتن اطلاعات تکراری و ترکیب آن‌ها
 • امکان ورود و خروج اطلاعات از طریق اکسل
 • مستقل از بستر و سیستم عامل و مبتنی بر راهکارهای open source، ماژولار، قابل توسعه تفکیکی هر یک از ماژول‌ها
 • هزینه‌های نگهداری پایین و توسعهٔ سریع به دلیل استفاده از معماری نرم‌افزار MVC
 • امکان اتصال به پرتال‌ها و سایت‌ها و سرویس‌های گوناگون مطابق با استاندارد WSDL و SOAP
 • امکان دسترسی از راه دور با استفاده از انواع deviceها مانند لپ تاپ، موبایل، تبلت،کامپیوتر و ... بدون نیاز به نصب نرم‌افزاری جانبی

در صورت امکان و پس از بازدید از سیستم تلفنی امکان اتصال این نرم‌افزار به سیستم تلفنی وجود دارد.

 • امکان اتصال نرم‌افزار به سیستم کارتهای عضویت و همچنین سایر سامانه‌های نظر سنجی وجود دارد.
 • امکان نگارش نسخه موبایل نرم‌افزار نیز مهیا می‌باشد.
 • نرم‌افزار دارای یک پورتال مشتریان است که از طریق نصب آن، کلیه مراجعه کنندگان، خریداران خدمات، شاکیان و ... می‌توانند در صورت درج نظر، شکایات و شرکت در نظر سنجی نتایج پیگیری را در سامانه مشتریان ببینند و یا بصورت مستقیم و آفلاین با کارشناسان مربوطه در ارتباط باشند.