کتاب آشپزی/نان تافتون: تفاوت میان نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
بدون خلاصۀ ویرایش
(ابرابزار)
 
بدون خلاصۀ ویرایش
برچسب: ویرایش مبدأ ۲۰۱۷
 
# آرد: ۳۵۰ گرم
# بکینگ‌پودربیکینگ‌پودر: نصف قاشق چای‌خوری
# نمک:یک قاشق چای‌خوری
# ماست: ۱۵۰ میلی‌لیتر (۱۰ قاشق سوپ‌خوری)
* سپس ۱۰ دقیقه خمیر را ورز دهید و روی سطح آردپاشی شده به مدت ۴ ساعت خمیر را استراحت دهید.
* به اندازه یک نارنگی از خمیر برداشته و گرد کرده، آن را با وردنه باز کنید تا به شکل دایره درآید. با یک چنگال روی آن چند سوراخ ایجاد کنید و خمیر را درون تابه‌ای که با قلم‌مو چرب کرده‌اید بیندازید تا دو طرف آن پخته شود.
 
* نان حاضر است.
== دستور شماره دو، بدون خمیر مایه ==
مواد لازم:
#آردگندم ۳ لیوان
#نمک نصف قاشق غذاخوری
#بیکینگ پودر ۱ قاشق غذاخوری
#روغن مایع ۴ قاشق غذاخوری
#آب یک لیوان کامل
 
طرز تهیه:
 
۱. ابتدا آرد و بیکینگ پودر را در یک ظرف مناسب باهم مخلوط می‌کنیم و سه بار الک می‌کنیم. سپس نمک اضافه می‌کنیم و بعدش روغن و در انتها آب اضافه می‌کنیم و بعدش با لیسک همه مواد را باهم مخلوط می‌کنیم تا خمیر درست شود.
 
۲. پس از آن دست مان را با روغن چرب می‌کنیم و خمیر را حسابی ورز می‌دهیم تا خمیر نرم و یکدستی حاصل شود. توجه کنید بهتر است به هنگام پختن نان، خمیرتان را بعد از ورز دادن، چند مرتبه بلند کنید و محکم کف ظرف بکوبید. در این حالت اگر خمیر را هم کمتر ورز بدهید، مشکلی پیش نمیاد.
 
۳. بعد از ورز دادن کامل خمیر، حالا روی ظرف خمیر پارچه می‌کشیم و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در دمای محیط استراحت می‌دهیم. دقت کنید پارچه نباید به هیچ وجه به خمیر بچسبد.
 
۴. بعد از استراحت دادن خمیر، حالا روی سطح کار خود کمی آرد می‌پاشیم و خمیر را به ۱۰ چانه تقسیم می‌کنیم. بعد چانه‌ها را یکی یکی با وردنه باز می‌کنیم و هر چقدر خمیر نازک باشد نان بهتر بدست می‌آید. همچنین می‌توانید خمیر را به شکل دایره یا هر شکل دیگری که دوست داشتید برش دهید.
 
۵. بعد از آماده کردن نان‌ها، حالا نوبت پختن آن هاست. برای این کار یک ماهیتابه نسوز بدون روغن را روی حرارت می‌گذاریم تا داغ شود. وقتی داغ شد، نان را داخلش پهن می‌کنیم و وقتی یک طرف نان پخت، نان را برمی گردانیم تا طرف دیگر نان هم بپزد. دقت کنید به محض اینکه نان را داخل تابه می‌گذاریم، شروع به حباب زدن می‌کند. یعنی اینکه نان در حال پختن است. فقط مواظب باشد نان‌ها را نسوزانید.
 
۶. بعد از اینکه هر دو طرف نان به خوبی پخت، فوری آن را داخل پارچه می‌گذاریم و روی آن را می‌پوشانیم تا گرم بماند و خشک نشود.
 
{{ویکی‌پدیا|نان تافتون}}

منوی ناوبری